A Júliai-Alpok hemzseg a szebbnél-szebb látnivalóktól.
A szlovén esszencia jött velünk szembe és üde parfümként lengte körül testünket, hirdetve az ország természeti látványvilágának tömör gyönyörét.
Ravenna városában, mozaikként rakódtak le a történelem egyes darabjai. A város a Nyugat-Római birodalom végén, a gótok uralkodása alatt és a bizánci uralom idején is főváros volt.
Pezsgés, tömény kultúra és nagy zabálások várnak téged, miután betévedsz Bolognaba, Olaszország egyik legszebb középkori városába.
Az Adria horvátországi partszakasza azon kívül, hogy a legközelebb fekszik hozzánk, az egész mediterráneum egyik legszebb tengerpartja is.
Ó, te tüneményes Selmecbánya. Ha értenék az óda műfajához, akkor naphosszat mondanám róla a magamét.
Akik meg szeretnék ismerni a múlt értékeit, számtalan látnivalóra rácsodálkozhatnak a Balaton több mint 200 km-es partszakaszán.
Felvidéki túrahadtestünk több mint 30 emberből állt, amolyan deluxe társaság, akik kellő motivációval, lelkesedéssel és erővel felfegyverkezve ment neki a harmincöt kilométeres távnak.
Merre is lesz a túra? Maradunk az Ipoly vonzáskörzetében, a zöld színben harsogó dimbes-dombos tájakon fog vezetni utunk.
Még Sopron előtt ejtettük meg Fertődöt, azon belül az Esterházy-kastélyt szerettük volna tüzetesebben bejárni. Hát errefelé sem spórolták ki barokkot.
Civitas Fidelissima! Szóljanak eme sorok Sopronról, a hűség városáról.
Ez egy másik világ, egy nyugodt sziget, ahol a Kárpát-medence tájegységeinek népi építészetét és a helyiek életmódját csodálhatjuk meg.
Nyilván ízlések és pofonok, kinek mi a szép, ha egy városban keressük azt. Szerencsére Szentendrén minden adott, hogy azt a bizonyos megfoghatatlan szépet meglássuk és magunkévá tegyük.
Ideje volt, hogy a Strahl Zoltán Emléktúra keretén belül fejet hajtsunk a Visegrádi-hegység fenomenális természete és pompás panorámái előtt.
Mostani kirándulásunk arra is recept, miképpen lehet aktívan a természetben, a szakralitás lágy ölelésében eltölteni három napot, most éppen Gömörország csodálatos világában.
A Király-hegy a Felvidék fontos pontja, alatta ered több folyója: a Fekete-Vág, a Garam, a Gölnic és a Hernád. Hajdanán Mátyás király vadászterülete volt, ezért is kapta a Király-hegy nevet.
A napokban lesz hét éve, hol az egykor még magyaroktól hangos Kassán pihentünk meg egy hosszú körútra felfűzve.
Ha a Felvidék, akkor az embernek rögtön a hegyek ugornak be. Legyünk őszinték, többségünk ezekre gerjed, de hazánknak van egy olyan nyugodt, harmonikus pontja, ami megtestesíti a mindenható csendet és békét. A neve Csallóköz.
Ami nekünk magyaroknak a Balaton, az az osztrákoknak a Wörthi-tó (Wörthersee). Mondjuk ez esetben itt még az Alpok is rátesz egy lapáttal, így a gyönyör és a tiszta természet garantált.
Tarantóra nem jellemző a turistadömping, így a város igazán alkalmas az ízig-vérig olasz hangulat, a "dolce vita" átélésére.
Az óvárosnak van egy megmagyarázhatatlan aurája és nyugodtsága, olyan érzése van az embernek, mintha a középkori, vagy még régebbi időutazás részese lenne.
Athént, a Balkán legnagyobb városát egy mítosz szerint Pallasz Athéné hozta létre, mikor elejtett egy mészkőhegyet, amelyet a Halkidikín lévő Palléné-félszigetről hozott az Akropolisz építéséhez.
Eme kétrészes már-már homéroszi élményeposzban az ínycsiklandozó hellén világ egy szeletét, pontosabban Attika déli részét és a hatalmas Athént fogjuk sirtaki táncmozdulatokkal végigjárni.
Ahogy a bihari hegyek szorító öleléséből megszabadulva a Fekete-Körös átalakul, „El nem sodort magyar falvak” kísérik a folyó útját, s ellenállva a történelem árjainak, makacsul tartják magukat.