A köztársaságielnök-választási kampány utolsó elnökjelölti vitájára a közszolgálati Szlovák Rádió és Televízió választási stúdiójában került sor.
Kedd délután Marián Kotleba, a parlamenten kívüli Mi Szlovákiánk Néppárt vezetője is leadta a köztársasági elnöki választáson való induláshoz szükséges támogató aláírásokat.
Marrián Kotleba, az ĽSNS elnöke bejelentette indulását az államfőválasztáson.
Az ĽSNS képtelen beismerni, hogy hibát követett el – jelentette ki Milan Uhrík.
Marián Kotleba elítélt egykori parlamenti képviselő Facebook-oldalán arról jelent meg információ, hogy Hamran István országos rendőrfőkapitány szívinfarktus után van.
A megkérdezettek mintegy 50%-a úgy nyilatkozott, el tudná fogadni a Hlas-SD elnökét az ország új kormányfőjeként.
Maroš Žilinka pénteken, augusztus 5-én tájékoztatott arról, hogy nem indítványozza az ĽSNS feloszlatását.
A párt szerint Kotlebát alkotmánysértő módon fosztották meg mandátumától.
Marián Kotleba nemcsak a parlamenti mandátumát veszítette el, hanem a képviselői szálláslehetőségét is, de még mindig nem költözött ki.
A Marian Kotleba ügyében hozott jogerős ítélet alapértelmezetten a mandátum elveszítéséhez vezetett, mégpedig az elmarasztaló határozat hatályba lépésének napjától - véli a szakjogász.
Szerinte a bíróságon nem nyert bizonyítást, hogy szándékos bűncselekményt követett el.
A bíróság gyorsasága döntő lehet.
Azt követően, hogy Marián Kotlebát jogerősen elítélte a bíróság, elvesztette képviselői mandátumát.
Marian Kotleba, az ĽSNS elnöke a Legfelsőbb Bíróság mai jogerős ítélete következtében elveszítette képviselői mandátumát.
Döntést hozott a Legfelsőbb Bíróság a Marian Kotleba távollétében, az ĽSNS -elnök 1488 eurós vitatott csekkjei ügyében megtartott fellebbviteli tárgyaláson.
A bombariadó miatt elrendelt szünet után folytatódik a Marian Kotleba ĽSNS-elnök 1488 eurós vitatott csekkjei ügyében megkezdett fellebbviteli tárgyalás.
Silvia Šimková, a Pozsony Megyei Rendőrkapitányság szóvivője tájékoztatása szerint a bombariadó Pozsony összes bíróságára vonatkozik
A demonstrálók most a megállapodást megszavazó képviselők "fejét" követelik.
A tárca még októberben, az általa kidolgozott mobil nyomkövetési rendszerről kapcsolatos álhírek miatt tett feljelentést Mazurek és Kotleba ellen.
Az ĽSNS elnöke korábban már többször is indult a pozícióért, mindeddig sikertelenül.
A fasiszták szövedéke mindig felfeslik valahol...
A parlamenti képviselők ezúttal sem választották meg Marian Kotlebát (ĽSNS) a katonai hírszerzés tevékenységét felügyelő különleges parlamenti bizottság élére.
Az ĽSNS-ből kiváltak abban bíznak, hogy egy új párttal eladhatóbbá válik politikájuk, és nagyobb befolyást tudnának szerezni.
EP-képviselő és parlamenti képviselők is faképnél hagyják Kotlebát, aki az esetet úgy kommentálta, nem mindegyikük önszántából távozik.