Mindenképpen kompromisszumot kell kötni ahhoz, hogy béke, de legalábbis fegyverszünet legyen.
Interjú Arany János költészetéről, a magyar nyelv kultúrameghatározó szerepéről és arról, hol van Magyarország helye az európai Nap alatt?
"Ma a legnagyobb baj Brüsszellel és a nyugat-európai országok többségével, hogy bár sokat beszélnek toleranciáról, de alapvetően intoleránsak, nem képesek a sajátjuktól eltérő társadalmi fejlődést elfogadni."
Diplomata: Senki sem hibáztatja őket, mégis nyíltan hazudnak. Ez pusztítóbb, mint a rakéta.
Negyvenkilenc évesen döntött úgy, a Szentlélek hívásának engedve papnak áll.
A kisebbségvédelmi uniós stratégia megvalósítása, valamint egy nyelvi sokszínűség központ felállítása nem fájt volna túlságosan a Bizottságnak.
Tegyük már fel végre a kérdést, mi Oroszország célja ezzel a háborúval?
Az Izraelben élő biztonságpolitikai szakértővel készült nagyinterjúnkban szélesebb perspektívába helyezzük a háborút és annak következményeit.
Szathmáry Zsuzsannával, a Barsi Egyházmegye lelkipásztorával, mentálhigiénés szakemberrel beszélgettünk.
"Az álmaink és a realitás között nyílt egy olló, ez vágja most ketté Ukrajnát!" Robert C. Castellel beszélgettünk.
Hová fokozódhat Putyin atomfenyegetése? Milyen reális(!) céljai lehetnek az orosz hadseregnek Ukrajnában? Miért stratégiai fontosságú ebben a háborúban a Duna egyik ága? És még sok más érdekesség...
Hiú ábránd volt csupán, hogy a magyar állampolgárság megszerzését büntető rendelkezések kikerülhetnek a jogszabályból. Hogy ez miért nem lett így, és hogy mi az új helyzet lényege, erről beszélgettünk Nagy Dávid jogásszal.
Milyen visszhangja volt a döntésnek Oroszországban? Elkerülhető-e még egy valódi háború? Miként reagálhat a nyugati közösség az orosz bevonulásra?
Aligha akad manapság forróbb külpolitikai téma az orosz–ukrán válságnál. A Nyugat Oroszországra mutogat, az oroszok meg nyugat felé, egyre nehezebb átlátni az eseményeket. Segítünk!
Jobban oda fogunk figyelni magunkra a koronavírus után! Interjú Dr. Szigeti Gergellyel.
Miként szerepeltünk mi magyarok a legnagyobb nyugati újságok címlapjain 1848 és 2020 között? Értékek vagy érdekek alapján minősít a nyugati sajtó? A Nyugat ellen vagy a klasszikus nyugati értékek védelmében harcol Magyarország?
Vigóczki Máté Györggyel, az MCC Geopolitikai Műhelyének Oroszország-kutatójával beszélgettünk az orosz-amerikai konfliktus aktualitásairól, gyökereiről és arról, feloldható lesz-e valaha az ellentét a két világnézet között.
Berényi Józseffel a platformalapú pártműködés hátulütőiről, Jakab Elemér jelöléséről és arról beszélgettünk, nem tart-e attól, hogy a párton belüli viszályok az OĽaNO karjaiba vezetik a magyar választókat.
A kisebbségi jog- és érdekérvényesítéssel foglalkozó szakember néhány nappal ezelőtt amerikai kutatók előtt tartott előadást a Beneš-dekrétumok máig ható jogérvényességéről. A tanulságok rendkívül érdekesek.
Akkor járunk jó úton, ha a Csemadok nemcsak „táncol és verseket mond”, hanem véleményt formál társadalmi és közéleti kérdésekben is.
Politikáról, a miniszterségről és természetesen a környezetvédelem hazai helyzetéről beszélgettünk Miklós László professzorral.
A politikus mindennapjairól, örömeiről, bánatairól, családi életről kérdeztük Forró Krisztiánt, az MKP országos elnökét és feleségét, Fodor Szilviát.
Andrej Babiš abszurdnak nevezte, hogy miközben a migránsok többsége tengeren érkezik, olyan országok, amelyek a Fekete-, illetve az Adriai-tenger európai partszakaszait ellenőrzik, nem részei Schengennek.
Meggyőződése szerint Líbia apja bukása óta elveszítette államiságát.