Miután a Meta alaposan felsült a 2016-ban indított tényellenőrző programjával, a jobb későn, mint soha elvét követve kihátráltak belőle.
Közösségimédia-központú világunkban már posztot sem kell írni, olykor egy komment is elég, hogy felborzoljuk követőink kedélyeit.
Csütörtökön a brazil bírák zárolták a Starlink-műholdak üzemeltetőjének számláit is, mivel a vállalat szintén Musk tulajdonában áll.
A szólásszabadság veszélyes korlátozásaként értékelte Matteo Salvini, a Liga olasz jobboldali kormánypárt elnöke.
Az Európai Bizottság pénteken tájékoztatta az X internetes közösségi platformot (korábban Twitter) arról az előzetes álláspontjáról, hogy az amerikai platform megsértette a digitális szolgáltatásokról szóló jogszabályt.
Nemcsak a postaládájában, a közösségi médiában is találkozhat a Ma7 médiacsaláddal! Ön hol követ bennünket? Írja meg kommentben!
Sírhat a 170 millió egyesült államokbeli felhasználó, vagy még korai a zsebkendőkért nyúlni?
Elon Musk esetében érdemes odafigyelni arra, miről tweetel. Az excentrikus milliárdos korábban a Twitteren (ma X) tette közzé, hogy megvenné a Twitter. És meg is csinálta.
Elon Musk, amikor X-szé rebrandelte a Twittert, olyan szellemben fogalmazott: azt szeretné, ha a platform mindenre (is) jó lenne. Ebbe az irányba egy újabb lépést tett, mostanól fogadni is lehet az oldalon.
A kis- és középvállalkozásokra fog fókuszálni 2024-ben az X. Ez egyrészt nagyon szép dolog egy tech óriás részéről, másrészt a nagyok közül sokan elmentek, miután Elon Musk arra buzdította őket, hogy "b@..k meg magukat."
Bár a karácsonyi használat minden közösségimédia-platformot felpörget. De a hirdetők számára az a lényeg, mennyien használják az ilyen exponált időszakokon kívül az adott platformot.
Elon Musk nagy rössel és egy mosdókagylóval vette át a Twittert, egyértelművé téve, hogy komoly változtatásokra készül. Ezek azonban nem feltétlenül találkoztak a felhasználói elvárásokkal. Az eredmény?
A Facebook ingyenes, és az is marad – olvashattuk korábban a kék óriás nyitóoldalán. Cserébe nézhetünk hirdetéseket. Most a Szlovákiában főleg a fiatal felhasználók körében népszerű TikTok fontolgat előfizetéses modellt.
Miután Elon Musk megvásárolta a Twittert, számtalan újítást vezetett be. A kamuprofilok és botok elleni küzdelemben sokat remélt, a profilok hitelesítésétől, azonban ebbéli várakozása nem jött be.
Az X – lánykori nevén a Twitter – új lehetőséget tesztel a tartalomgyártók számára. A jövőben lehetséges lesz gyűjteni a csatornájukra feliratkozók e-mail címét.
A francia hírügynökség beperelte az X-et, mert a cég nem akar fizetni a hírekért. Elon Musk pedig csavart egyet az ügyön.
Pontosabban meg nem határozott összegű kártérítést követelnek a szervezettől.