A koronavírus jelenlétét 2021 májusában kezdték heti rendszerességgel ellenőrizni a szennyvizekben.
Az új típusú koronavírust 2021 májusában kezdték heti rendszerességgel ellenőrizni a szennyvizekben, majd a tavalyi év elején további járásokra bővítették ki az ellenőrzést.
Tavaly további járásokra terjesztették ki az ellenőrzést, eddig 62 szlovákiai szennyvíztisztító telepen vettek mintát.
Az említett időszakban 57 mintát vizsgáltak, mindegyik pozitív lett.
Az év 10. hetében enyhén emelkedett a koronavírus koncentrációja Nagyszombat, Zsolna, Besztercebánya, Eperjes és Kassa megyében.
A vírus továbbra is velünk van.
Tavaly év eleje óta több járásra is kiterjesztették a megfigyelést, eddig 62 szennyvíztisztító telepet vontak be a vizsgálatba.
Az elmúlt időszakban enyhén emelkedett a szennyvízben a koronavírus koncentrációja Pozsony, Nagyszombat és Trencsén megyében.
21 mintában nőtt a koncentráció.
2021 májusa óta heti rendszerességgel ellenőrzik a szennyvízben a koronavírus jelenlétét. 2021 januárja óta több járásra is kiterjesztették a vizsgálatot, eddig 62 szennyvíztisztító telepet vontak be.
Iszap és kezeletlen szennyvíz szivárgott ki a Pozsonyvereknyében található szennyvíztisztító telepről. Az iszap oxigénveszteséget okoz a vízben, ezáltal elpusztítja a halakat és a vízi állatokat.
Lapunk 7-ik számában olvashattunk arról, hogy a Szövetség képviselői sajtótájékoztatót tartottak a Csallóköz csatornázási gondjaival kapcsolatban.
Húszmillió eurós beruházás kezdődik a mikrorégióban.
Egyre élhetőbbé és modernebbé válik a település.
Legfontosabb természeti kincsünk a tét, a kormány viszont nem kezeli a Csallóköz csatornázási gondjait - hangsúlyozza a Szövetség.
Az önkormányzatok önerőből, saját forrásokból képtelenek megoldást találni a szennyvíz kezelésének problémájára.
A szennyvíz vírusterhelésére vonatkozó vizsgálati eredmények több megyében nagymértékű növekedést mutatnak a 37. héthez képest.
A statisztikák szerint 2017-ben a lakosság 67,72 százaléka volt rákötve a szennyvízhálózatra, és ebben inkább a nagyobb települések vezettek.
Csatornahálózat, szennyvíztisztító telep és közüzemi vízellátó rendszer kiépítésére ír ki pályázatot a környezetvédelmi tárca.
Hetente tíz szennyvízmintát vesznek az országban.
Az érintett térségek ma még a szennyvíznek legfeljebb 10 százalékát kezelik megfelelően, a beruházás végeztével viszont teljes mértékben képesek lesznek erre.
A folyóba ömlött anyag cement, szennyvíz kezelésére szolgáló vegyszerek és mikroműanyagok elegye.
Hamarosan megoldódik a probléma.