Templomok nyomában virtuális ecsettel.
Megkezdődött a munka újabb szakasza az alsósajói vasércbányában, ahol azt igyekeznek megakadályozni, hogy a szennyezett bányavíz a Sajóba folyjon.
A Rozsnyói-, Nagyrőcei- és Rimaszombati járásra vonatkozóan, amelyeken átfolyik a Sajó, rendkívüli helyzetet hirdetett a kormány.
A folyóba jutó bányavíz mennyiségét sikerült csökkenteni, de a szennyezést teljesen megállítani nem tudták.
A Márta-tárnában elkezdődött a gát építése, melynek az lesz a feladata, hogy felfogja a szennyezett vizet, amit aztán elvezetnek, ezúttal már nem a Sajóba.
A következő napokban a bányamentő szolgálat munkatársai ismét felmérik, milyen a helyzet az alsósajói bányában. A felderítést követően elkezdődik a mélyben elvégzendő munkák előkészítése.
A szennyező anyagok kimosódását akarják megakadályozni.
A TBC felbukkanása kapcsán eddig 55 személyt vizsgáltak meg a rozsnyói kórház tüdőosztályán.
A betonozási projekttel azt követően állt elő az Ércbányák állami vállalat, hogy a tárcaközi válságstáb elrendelte, tegyen javaslatot műszaki intézkedésre a Sajóba folyó szennyezett bányavíz szabályozására.
A környezetvédők szerint a Sajó szlovákiai szakaszán az arzén mennyisége többszörösan túllépi a megengedett határértéket.
Az Ércbányák állami vállalat 185 ezer euró értékű közbeszerzést írt ki az alsósajói bányába folyó felszíni vizek átirányítására.
Naponta körülbelül 2,5 tonna vasvegyület kerül a Sajóba, emellett más veszélyes nehézfémek, átmeneti- és félfémek, például nikkel, mangán, cink vagy arzén.
Törvénymódosítást és nagyobb állami felelősség-vállalást sürgetnek.