A belgrádi felsőbíróság elutasította az ügyészség kérését, miszerint hosszabbítsák meg a férfi fogva tartását, mert fennáll a szökés veszélye.
A szerb fegyveresek nyolc nappal ezelőtti támadása egy nagyobb, Észak-Koszovó elcsatolására vonatkozó terv része volt - közölte Albin Kurti koszovói miniszterelnök.
Nagy mennyiségű fegyvert találtak a koszovói rendőrök abban az észak-koszovói faluban, ahol vasárnap lövöldözés tört ki szerb nemzetiségű maszkos fegyveresek és koszovói rendőrök között.
Albin Kurti koszovói miniszterelnök és Vjosa Osmani koszovói elnök szerb bűnbandákat gyanúsít a lövöldözéssel.
Az EU öt tagállama, Görögország, Szlovákia, Spanyolország, Ciprus és Románia még mindig nem ismeri el a balkáni ország egyoldalúan kikiáltott függetlenségét.
Verekedés tört ki csütörtökön a koszovói parlamentben a kormánykoalíció és az ellenzék képviselői között, miután egy ellenzéki politikus vízzel akarta leönteni Albin Kurti miniszterelnököt.
A pristinai kormány kedd esti közleményében tudatta, hogy nem szándékozik semmi olyat tenni, ami tovább növelné a feszültséget.
Az Európai Unió nem törli el a Koszovó elleni gazdasági büntetőintézkedéseket mindaddig, amíg a pristinai kormány nem tesz konkrét lépéseket az észak-koszovói feszült helyzet csillapítása érdekében.
Mojsilovic szerint a szerbek csak azért váltak célponttá, mert szerbek, és nem akarják elhagyni szülőföldjüket.
A szerb elnök nem vesz részt azon a brüsszeli találkozón, amelyre Josep Borrell, az Európai Unió külügyi és biztonságpolitikai főképviselője hívta meg őt és Albin Kurti koszovói miniszterelnököt.
Jens Stoltenberg NATO-főtitkár a múlt héten Oslóban bejelentette, hogy a szövetség 700-nál is több katonát küld Koszovóba.
"Mi teszünk is a békéért, hiszen katonáink százával szolgálnak Koszovóban és Bosznia-Hercegovinában"
A jelenlegi információk szerint több mint 20 magyar katona sérült meg, közülük 7 fő súlyosan, állapotuk stabil
Antony Blinken közleményében arra hívta fel figyelmet, hogy a koszovói hatóságok az Egyesült Államok és Koszovó európai partnereinek tanácsa ellenére léptek fel erővel.
A koszovói miniszterelnök szerint a Koszovó Szerb Önkormányzatok Közösségének nem területi alapon kell létrejönnie.
A szerbek közölték, hogy mindaddig nem térnek vissza az intézményekbe, amíg Koszovó nem teljesíti a 2013-ban brüsszeli közvetítéssel aláírt megállapodásban foglaltakat.
Koszovó 2008-ban kiáltotta ki függetlenségét Szerbiától, de Belgrád továbbra is saját tartományának tartja a többségében albánok lakta déli területet.
Az uniós különmegbízott megerősítette, hogy az úgynevezett francia-német megoldási javaslat részleteit mindaddig nem közölhetik, amíg a tervet mindkét fél el nem fogadja.
Aleksandar Vučič szerint Szerbia mindenképpen az európai úton kíván maradni, ezért hajlandó elfogadni a vele szemben támasztott feltételeket.
Nem adott engedélyt a NATO parancsnoksága alatt működő békefenntartó erő (KFOR) arra, hogy Belgrád szerb rendfenntartó erőket vezényeljen Koszovóba az ottani, feszültséggel teli helyzet kézben tartására.
A Koszovóval fennálló feszültség fokozódik. Szerbia „legmagasabb készültségbe” helyezte fegyveres erőit.
Mélyen csalódott a nemzetközi közösségben Ana Brnabic szerb miniszterelnök.
Koszovó északi, többségében szerbek lakta részén az utóbbi napokban lövések és robbanások hallatszottak, a helyi szerbek barikádokat építettek, és elzárták a Koszovó és Szerbia közötti határátkelőhelyekhez vezető utakat.
Koszovó északi részén azért tartottak volna előrehozott önkormányzati választást, mert az ott élő szerb kisebbség tagjai november első hetében úgy döntöttek, kivonulnak a koszovói állam intézményeiből.