Mutatjuk mennyivel csökkentek az ingatlanárak
A kimutatásokból megállapítható, hogy a magas jelzáloghitel kamat hatására tovább csökkentek az ingatlanok árai.

Ősztől ugyan valamelyest mérséklődött, 2023 utolsó negyedévében azonban az árcsökkenés még így is kétszámjegyű volt. A legfrissebb adatokat a Nehnuteľnosti.sk portál közölte, amely legfőképp az ingatlanárak vizsgálatával foglalkozik. És most nézzük a konkrét számokat.
2022 negyedik, és 2023 negyedik negyedéve között egy főrévi (Ružinov) kétszobás lakás ára 12%-kal csökkent, amely 26 ezer eurós csökkenésnek felel meg.
Pozsony óváros részében, ahol a legmagasabb áron kelnek el a lakások, egy kétszobás ingatlan a 2022-es 276 ezer eurós árról, 264 ezer euróra esett vissza, amely 4,35%-os árcsökkenést jelent. A kétszobás lakások esetében Besztercebányán figyelhető meg a legjelentősebb árcsökkenés, itt a 2022-es 160 ezer euró helyett már 133 ezer euróért hozzájuthatunk egy ilyen típusó lakáshoz.
A háromszobás lakások árában is jelentős visszaesés figyelhető meg. Pozsony II. járáséban (Főrév) 36 ezer euróval, a főváros III. járásában (Pozsony-Újváros) pedig 37 ezer euróval csökkentek a háromszobás lakások árai.
Ezen kategóriában Kassa I. járásában tapasztalható a legnagyobb árcsökkenés, itt a 2022-es 205 ezer euró helyett már 170 ezerért kapható egy háromszobás lakás, ami 17,07%-os árcsökkenésnek felel meg.