A folyóba jutó bányavíz mennyiségét sikerült csökkenteni, de a szennyezést teljesen megállítani nem tudták.
A Márta-tárnában elkezdődött a gát építése, melynek az lesz a feladata, hogy felfogja a szennyezett vizet, amit aztán elvezetnek, ezúttal már nem a Sajóba.
A következő napokban a bányamentő szolgálat munkatársai ismét felmérik, milyen a helyzet az alsósajói bányában. A felderítést követően elkezdődik a mélyben elvégzendő munkák előkészítése.
A szennyező anyagok kimosódását akarják megakadályozni.
A Környezetvédelmi Minisztérium (MŽP) továbbra is tárgyalásokat folytat az érintett tárcákkal a Sajó folyó szennyezésének a kezeléséről.
Tiltakozásuk jeléül nyilvános gyűjtést kezdeményez a Szövetség néhány képviselője a Sajó szennyezésének ügyében.
A Sajó érintett szakaszának első tíz kilométerén az élőlények 99 százaléka elpusztult, a következő tíz kilométeren pedig ez az arány 90 százalékos volt.
A betonozási projekttel azt követően állt elő az Ércbányák állami vállalat, hogy a tárcaközi válságstáb elrendelte, tegyen javaslatot műszaki intézkedésre a Sajóba folyó szennyezett bányavíz szabályozására.
Habár a Sajó gömöri szakaszán még mindig rozsdás árnyalatú a víz, a szlovák környezetvédelmi minisztérium illetékesei azt állítják, a környék kútjainak vize nincs veszélyben.
A szennyezett Sajó folyó vize legutóbbi elemzésének eredményei a vasszint 96 százalékos csökkenését mutatták.
A környezetvédelmi minisztérium jelezte, folytatódik a vízminőség ellenőrzése és további intézkedéseket is foganatosítanak.
A Sajó halott, és szó szerint megöli a gömöri régió természeti szépségekben és turisztikai lehetőségekben rejlő potenciálját.
Tóth Edina, Vincze Loránt EP-képviselők és korzikai kollegájuk, Francois Alfonsi azonnali cselekvést sürgető írásbeli kérdéssel fordultak az Európai Bizottsághoz, hogy a környezetvédelmi katasztrófára felhívják az illetékesek figyelmét.