2020. október 6., 13:37

Komáromi kórházi alkalmazottak is megfertőződtek a koronavírussal

Továbbra is szigorú óvintézkedések vannak érvényben a komáromi kórházban. A városszerte terjedő híresztelések szerint az intézményben nem csak koronavírus-fertőzött pácienseket, hanem orvosokat és egészségügyi nővéreket is nyilvántartanak. Utánajártunk, jelenleg hogyan is fest a valós helyzet.

Fotó: Nagy-Miskó Ildikó

„Az Agel komáromi kórházában eddig 13 alkalmazott, köztük 4 orvos, 7 egészségügyi nővér és 2 további dolgozó koronavírus-tesztelése zárult pozitív eredménnyel. Mindnyájan házi karanténba kerültek, a megbetegedésük enyhébb lefolyású. Továbbá az intézményben jelenleg 4 koronavírusos pácienst kezelnek. Őket – a szigorú járványügyi intézkedések betartásával – elkülönítették a többi betegtől, ekképp megelőzve a fertőzés továbbterjedését. Örvendetes, hogy a COVID 19 kapcsán egyikük állapota sem súlyos, illetve életveszélyes“ - mondta el érdeklődésünk nyomán Martina Pavlíková, az Agel Sk szóvivője.

Majd kérdésünkre, ha azt a járványügyi helyzet romlása megkövetelné, tudnának-e elegendő férőhelyet elkülöníteni, így válaszolt:

A kórházban e célra elkülönített ún. Covid-termekben szükség esetén további pozitív vagy fertőzésgyanús pácienseket tudnak fogadni. Minden helyzetre felkészültünk az SZK tiszti főorvosának szigorú járványügyi rendeletei alapján, amelyek meggátolják a további páciensek és az egészségügyi személyzet megfertőződését“.

Többen kifogásolták, hogy bár a kórházban bármennyi lakos fizetős tesztelését vállalnák, az ingyenes tesztelést napi 44 főben limitálták. Ezért több járásbeli személynek Dunaszerdahelyre vagy Nyitrára kell(ett) utaznia tesztelésre. Ezt a szóvivő - kissé kitérő módon - ekképp indokolta: „Az ingyenes, illetve egészségbiztosításból fizetett mintavételre a tiszti főorvos és az egészségügyi minisztérium rendelkezése alapján továbbra is csak olyan páciensek esetében kerülhet sor, akiknél a tesztelést az orvosa vagy bizonyos esetekben az illetékes regionális közegészségügyi hivatal – például kórházi kezelés vagy tervezett műtét kapcsán – indokoltnak tartja. Más esetekben, például a külföldi utazás előtt a kötelező mintavétel árát a tesztelt személynek kell megfizetnie“.

Utolsó kérdésünket (Meddig lesz látogatási tilalom a kórházban?) interjúalanyunk még korainak tartotta.

„Bizonyára mindaddig érvényben lesz a látogatási tilalom, amíg azt a világjárvány megköveteli. Az  intézkedés ugyanis a kórházi személyzet és a páciensek érdekét szolgálja. Kivételes esetekben, amikor a páciens végstádiumban van, a kórházigazgató engedélyezheti a hozzátartozók látogatását“.

Megosztás
Címkék

Iratkozzon fel napi hírlevelünkre

A Facebook drasztikusan korlátozza híreink elérését. A hírlevelünkbe viszont nincs beleszólása, abból minden munkanapon értesülhet a nap 7 legfontosabb híréről.