Az ingyenesen kívül már fizetős MRI kivizsgálásokat is végeznek a komáromi kórházban
Korábban portálunk is beszámolt az Agel Slovakia Rt. által működtetett komáromi kórház tavalyi legnagyobb, 1,5 millió eurós beruházásáról: csúcsszínvonalat képviselő, hiánypótló MRI-munkahelyet alakított ki. Jelen voltunk annak 2023. január 16-i ünnepélyes átadásánál is, s az olvasóink is örvendetesnek tartották, hogy mágneses rezonancia – kivizsgálásra már nem kell Érsekújvárba, Lévára vagy Dunaszerdahelyre utazgatniuk. Lássuk azt is, hogy bő egy év alatt hányan éltek ezzel a lehetőséggel!

Az avatóünnepség, valamint a korszerű radiodiagnosztikai készüléket kezelő személyzet kellő elméleti és gyakorlati ismeretekkel való felvértezése után, tavaly februárban következett a sikeres szerződéskötés az egészségbiztosítókkal.
„Jelenleg e munkahelyen naponta mintegy 10 kivizsgálást végzünk, ami e szolgáltatásunk iránt mutatkozó nagy keresletet is bizonyítja. A kórházvezetés a fokozott érdeklődés miatt és a kórmegállapítás felgyorsítása érdekében úgy döntött, hogy az eredetileg megszabott rendelési időben végzett ingyenes kivizsgálásokon kívül, a megszabott aktuális árakért lehetővé teszi fizetős kivizsgálások igénylését és elvégzését is“ – tudatta portálunkkal Eva Peterová, az Agel SK szóvivője.
Arról már Sebő Lajos doktor, a radiodiagnosztikai osztály főorvosa tájékoztatott, hogy a múlt évben összesen 2 302 MRI kivizsgálást végeztek: „Ebből 105 kivizsgálás a gyermekpopulációt érintette. A leggyakrabban vizsgált testrészek, illetve szervek a következők voltak: a hátgerinc (663 esetben), az agy (549-szer) valamint az izomzat és a csontozat (509-szer). Júniusban a kínálatunkat az emlők MRI vizsgálatával bővítettük, ekképp reagálva a pácienseink specifikus szükségleteire“.
Hangsúlyozta: az új munkahelyük a régió radiodiagnosztikája terén kulcsfontosságú tényezővé vált. „A finanszírozási kihívások, nehézségek ellenére is eltökélt szándékunk az, hogy a pácienseink számára ezentúl is a lehető legmagasabb színvonalú diagnosztikai szolgáltatásokat biztosítsuk“ – szögezte le végül.
Ez a szándék összecseng a kórházvezetés korábbi kijelentésével, miszerint az intézmény fejlesztését célzó beruházásokat a jövőben is folytatni akarják, s a tervezett további változásokkal ugyancsak növelni szeretnék a betegek kényelmét és a helyi egészségügyi ellátás nívóját. A korábban huzamos ideig elhanyagolt kórház stratégiai fejlesztését nem csak saját forrásból, hanem uniós támogatásokból is biztosítják – e célra öt év alatt több mint 22 millió eurót költöttek.