Olyan diplomásokat kell képezni, akikre szükség van a munkaerőpiacon
Branislav Gröhling oktatási miniszter szerint túl sok az egyetemünk, ami veszélyeztetheti az oktatás minőségét. Úgy véli, az alapképzésre kellene nagyobb hangsúlyt fektetni és olyan szakokat nyitni, amelyekkel a végzősök majd el tudnak helyezkedni. Az ilyen kijelentések után bennünk azonnal megszólal a vészcsengő, nincs-e veszélyben egyetlen teljes szervezettségű felsőoktatási intézményünk léte.

Juhász György, a komáromi Selye János Egyetem rektora nem tart ilyesmitől. Szerint már régóta van egyfajta törekvés az egyetemen folyó oktatás színvonalának emelésére. Erre hivatott az új akkreditációs ügynökség, amely még nem adta ki a minőségbiztosítási standardokat. Ezt követően az egyes egyetemek is elfogadják a saját ilyen jellegű dokumentumaikat.
„Egyetemünk a szlovákiai felsőoktatási intézmények közé tartozik. Ugyanolyan elbírálás alá esünk, mint az összes többi közszolgálati felsőoktatási intézmény, az akkreditációs kritériumaink is ugyanolyanok, mint a többi egyetemé. Egy egyetem létrehozásáról a parlamenti képviselők döntenek.”
– tudjuk meg a rektortól, aki hozzátette, az uplatnenie.sk weboldalon lehet tájékozódni a végzősök elhelyezkedéséről. Itt feketén-fehéren látszik, hogy az adott tanulmányi szakról kikerülők milyen módon tudtak elhelyezkedni, kiválasztható az egyetem, a kar és a program is.
– teszi hozzá.