Ausztrália visszautasította Kína negatív megkülönböztetésről szóló figyelmeztetését
Az ausztrál hatóságok és a legnagyobb egyetemek szerdán visszautasították, hogy a kínai oktatási minisztérium az ázsiai származásúak elleni negatív megkülönböztetés kockázatára figyelmeztette az Ausztráliába készülő diákokat.

A pekingi tárca az ázsiaiakkal kapcsolatban a koronavírus-járványt követően megjelent negatív attitűdökre és kirekesztő magatartásra hivatkozva adta ki a figyelmeztetést.
Kína korábban a turistáknak sem javasolta az ausztráliai utazást.
A minisztérium egyúttal aláhúzta: bár az ausztrál felsőoktatási intézmények a tervek szerint júliustól fokozatosan ismét megnyitják a kapuikat, az új koronavírus globális terjedését még nem sikerült megfékezni, így a fertőzés veszélye a nemzetközi járatokon, valamint az újranyitott iskolai kampuszokon továbbra is fennáll.
Ausztráliában a legtöbb külföldi diák kínai, és jelentős bevételi forrást jelentenek a helyi egyetemeknek.
A koronavírus-járvány miatti korlátozások eddig mintegy 10 milliárd euró (több mint 3440 milliárd forint) bevételkiesést okoztak a felsőoktatási intézményeknek.
Dan Tehan ausztrál oktatási miniszter aláhúzta, hogy a multikulturalizmust előtérbe helyező országába a világ minden részéről érkeznek látogatók. Tehan szerint Ausztrália biztonságos úti cél a kínai diákok számára is.
Vicki Thomson, a nyolc legnevesebb ausztrál egyetemet tömörítő csoport vezetője a pekingi figyelmeztetés miatti nyugtalanságának adott hangot.
Thomson megjegyezte:
semmiről nem tudnak, ami alátámasztaná, hogy a rasszizmus megjelent volna a kampuszokon.
Kína és Ausztrália között az elmúlt időszakban feszültté vált a viszony, miután
Canberra azzal vádolta meg Pekinget, hogy felelősséggel tartozik a koronavírus-járvány globális alakulásáért a vírus megjelenésekor tanúsított késlekedések miatt.
Ausztrália áprilisban független, nemzetközi nyomozást javasolt az ügyben.
Peking felháborodással reagált erre, és az ausztrál termékek bojkottját is kilátásba helyezte.