Több mint hét évtizede nem tapasztalt erősségű tájfun ért partot a kelet-kínai Sanghaj városában hétfőn.
A kínai elnök kedden arra kérte Sánchezt, hogy Spanyolország vállaljon konstruktív szerepet a feszült kereskedelmi kapcsolatok javításában.
Az EU és Kína olyan döntéseket hozott, amelyek a másik félnek kellemetlenek.
Kína készen áll tíz együttműködési akcióterv végrehajtására.
Közép-Ázsia összes nagy tava, más néven zárt tengere különböző mértékben osztozik ebben a sorsban: Az Aral-tó gyakorlatilag eltűnt, a Kaszpi-tenger helyzete aggasztó, és a kirgizisztáni Iszik-Kul-tó is veszélyben van.
Az autonóm járművek terjedése komoly aggodalmat keltett a hagyományos taxik és fuvarszolgáltatások sofőrjei körében
Rosszkor voltak rossz helyen.
Kína 20 katonai repülőgépe közelítette meg szombaton Tajvant, és egy részük át is lépte a Tajvani-szoros úgynevezett középvonalát, ami feltételes demarkációs vonalnak számít Tajvan és Kína között.
A tervezet szerint Kína az ukrajnai orosz háborús erőfeszítések döntő elősegítőjévé vált.
Afehérorosz védelmi minisztérium szerint a NATO-erők csoportosulása a fehérorosz határon gyorsan növekszik, ami növeli a feszültséget a térségben.
A kínai vállalatok jelenleg 6400 milliárd forintnyi beruházást hajtanak végre hazánkban, ezek mintegy 25 ezer új munkahelyet hoznak létre közvetlenül, valamint a nagy autóipari beruházások garanciát jelentenek a magyar gazdaság számára.
"A magyar békeszerető nép. Békére, egyensúlyra és harmóniára törekszik, ezért mindig a béke oldalán vagyunk, és sohasem a háború oldalán" - mondta.
A 2006-ban alakult, Brazíliát, Oroszországot, Indiát, Kínát és Dél-Afrikát is magában foglaló BRICS-országok csoportját Kína és Oroszország a nyugati gazdasági dominancia ellenében szeretné bővíteni.
A kínai árukra kivetett uniós vám nem büntetés - jelentette ki Robert Habeck, a Pekingben tartózkodó német alkancellár.
Kína 41 katonai repülőgépe és drónja, illetve hét hajója közelítette meg Tajvant, és a légi járművek egy része át is lépte a Tajvani-szoros úgynevezett középvonalát, ami feltételes demarkációs vonalnak számít Tajvan és Kína között.
Az EU a végén kullog.
A támadás körülményei egyelőre tisztázatlanok, a kínai hatóságok nem nyilatkoztak az incidensről.
Laj Csin-tö, Tajvan új elnöke a tajvani demokrácia és szabadság fontosságát hangsúlyozta hétfői beiktatási beszédében.
A tajvani hadsereg szombati beszámolója szerint 12 kínai repülőgép átlépte a demarkációs vonalat a sziget északi és délnyugati részén.
Mit várhatunk a kínai-magyar együttműködéstől? Salát Gergely sinológust kérdeztük.
Szijjártó Péter hangsúlyozta, egy olyan stratégiai partnerségi együttműködési szintre emelték a két ország közti kapcsolatrendszert, amely kategóriában a kínaiak csak öt országot tartanak számon, Európában egyedüliként Magyarországot.
Gazdasági kérdések mellett az ukrajnai háború és a globális biztonság is szóba került hétfőn a kínai-francia-európai uniós háromoldalú csúcstalálkozón Párizsban.
A francia elnök a Le Monde szerint arra kéri majd Kínát, hogy támogassa az olimpiai fegyverszünetet a nyári párizsi játékok alatt minden konfliktus esetében.
Az amerikai külügyminiszter csütörtökön Sanghajban találkozott Csen Csi-ninggel, Kína egyik vezető tisztségviselőjével, és mindkét fél reményét fejezte ki, hogy a két nagyhatalom a nézeteltéréseik ellenére is együtt tud működni.