2025. január 28., 09:05

Egyre több külföldi turistát vonz a Magas-Tátra

A statisztikák alapján egyre több külföldi turista látogat a Magas-Tátrába, ennek ellenére a 2023-as évhez képest két százalékos csökkenést jegyeztek fel ezen a téren.

Magas-Tátra
Fotó: TASR

Az elemzők szerint elsősorban a nyári hónapokban figyeltek meg csökkenést, a téli időszak azonban még javíthat ezen a statisztikák. Aktuálisan 2,4 százalékos csökkenést várnak 2023-hoz képest, azonban nem tartják elképzelhetetlennek, hogy pozitív meglepetés fog történni.

Ami elmondható, hogy 2020 óta egyre több külföldi látogat el a Magas-Tátrába.

Az elszállásolt látogatók 69 százaléka szlovák, a fennmaradó 31 százalékot elsősorban lengyel, magyar, litván és román látogatók teszik ki. A cseh, német, ukrán és izraeli turisták körében is egyre nagyobb népszerűségnek örvend a Tátra, az ő számuk azonban még nem közelíti meg a 2019-es adatokat.

Az elkövetkező években arra számítanak, hogy egyre több brit és amerikai turista fog megfordulni a Magas-Tátrában.

Kapcsolódó cikkeink

Megosztás
Címkék

Iratkozzon fel napi hírlevelünkre

A Facebook drasztikusan korlátozza híreink elérését. A hírlevelünkbe viszont nincs beleszólása, abból minden munkanapon értesülhet a nap 7 legfontosabb híréről.