Az ukrajnai háborút a leggyorsabban úgy lehet lezárni, ha az ukránokat legyőzik, ez azonban nem békét, hanem orosz megszállást hoz.
Svédország fogja irányítani a NATO Finnországba telepítendő szárazföldi erőit, amelyek feladata az elrettentő erő felmutatása és a védelmi képesség növelése lesz - jelentette be hétfői, közös sajtótájékoztatón a svéd és a finn védelmi miniszter.
Ezzel sem kerül közelebb a béke.
Az Egyesült Államok újabb vádakat hozott nyilvánosságra az orosz katonai hírszerzés öt tagja ellen.
Petr Pavel azzal számol, hogy Ukrajna a következő években tárgyalni fog a békéről Oroszországgal.
Előtérbe kerülhet a józan ész?
Az ukrán elnök megértését fejezte ki azzal kapcsolatban, hogy Ukrajna addig nem lesz tagja a NATO-nak, amíg területén háború zajlik.
A tervezet szerint Kína az ukrajnai orosz háborús erőfeszítések döntő elősegítőjévé vált.
Szijjártó Péter tudatta, hogy Magyarország csakis úgy volt hajlandó elfogadni az ülés zárónyilatkozatát, hogy abban szerepel:Ukrajna esetleges jövőbeli csatlakozásáról egyhangúsággal kell dönteni, minden egyes tagállamnak hozzá kell ehhez járulnia.
A Labour-kormány a "NATO mindenekelőtt!" jelszóval hirdeti meg védelmi stratégiáját.
A csúcstalálkozón folytatott megbeszéléseken kívül várhatóan több politikai vezetővel, valamint az ott élő szlovákok közösségével is találkozik az államfő.
Jens Stoltenberg megállapította, a védelmi szövetségnek a közösen meghozott döntések számítanak, mint a védelmi kiadások növelése, ami sok éve fontos kérdés az Egyesült Államokban, több elnök alatt is.
Plagizálással gyanúsította meg egy román publicista az idei államfőválasztás megnyerésére esélyesnek tartott Mircea Geoanát, a NATO főtitkárhelyettesét.
A NATO meg akarja akadályozni az eurázsiai biztonsági rendszer létrehozását - jelentette ki Szergej Lavrov.
Jens Stoltenberg NATO-főtitkár szerint a szövetségnek láthatóbbá kell tennie nukleáris elrettentető arzenálját az ellenfelei részéről megnyilvánuló jelenlegi fenyegetések közepette.
Magyarország és a NATO-tagországok többsége egészen másként látja az ukrajnai háborút és a béke lehetőségét - közölte a külgazdasági és külügyminiszter szerdán a Facebook-oldalán.
A NATO főtitkára azt szeretné, ha a szövetség tagállamai közös többéves kötelezettséget vállalnának, hogy a jövőben évente úgy, mint eddig, legalább 40 milliárd euróval fogják támogatni Ukrajnát.
Halálos fegyverek vásárlásához azonban semmiképpen sem akarunk hozzájárulni, mondta a külügyminiszter.
A brit védelmi miniszter szerint a NATO-n kívüli európai országoknak is csatlakozniuk kellene az észak-atlanti szövetséghez.
A tárcavezető a Fidesz frakcióülésén figyelmeztetett, hogy a NATO elkezdte halványítani azokat a saját maga által előzőleg megrajzolt vörös vonalakat, amelyek kimondták azt, hogy a szövetség nem részese az ukrajnai háborúnak.
Szijjártó Péter arra is kitért, hogy ezzel a javaslattal a NATO a saját vörös vonalait átlépve, öles léptekkel halad a háborúba, pedig a közvetlen konfrontáció a harmadik világháború kirobbanásának veszélyével járna.
A NATO januári bejelentése szerint az összes tagország részvételével megrendezendő Steadfast Defenderrel a cél annak demonstrálása, hogy a szövetség Oroszországgal szemben képes megvédeni a teljes területét.
A szlovákiai lakosok 70 százaléka támogatja Szlovákia EU- és NATO-tagságát: derül ki a Globsec által közölt felmérésből.
A NATO öles léptekkel halad a korábban közösen felrajzolt vörös vonalak átlépése felé, az észak-atlanti szövetség most már százmilliárd dollárt akar még belepumpálni az ukrajnai háborúba - közölte Szijjártó Péter.