2024. augusztus 22., 08:52
Frissítve: 16:15

Elbocsátott miniszterelnöki tanácsadó: Fico csak úgy beszél, mint Orbán, de nem úgy cselekszik

Eduard Chmelár a Kuffa-ügy miatt távozik Robert Fico miniszterelnök tanácsadói köréből.

Eduard Chmelár
Eduard Chmelár köztársaságielnök-jelöltként
Fotó: TASR

A baloldali politikus, egykori újságíró és egyetemi oktató a kormányfő politikai tanácsadójaként működött. Chmelár bírálta, hogy Štefan Kuffa (SNS), a környezetvédelmi minisztérium államtitkára Kisfrankvágásán megállított egy színielőadást, és arra utasította a jelenlevőket, vigyék ki a gyerekeket, mert a darab nem alkalmas kiskorúaknak. Ha lemaradt volna erről, itt olvashatja az incidenssel kapcsolatos híreinket, nézze meg a videót is.

Chmelár azt állítja, az SNS elbocsátására irányuló nyomása már tavalytól érezhető volt, a koalíciós tanács is foglalkozott ezzel.

Ebben a pillanatban egy dolog bánt, hogy Robert Fico nem személyesen intézte a dolgot, nem adott esélyt az álláspontom megvilágítására, hanem postai úton bocsátott el, a kis Kaliňák által"

– írta a közösségi médiában. Erik Kaliňák a kormányfő tanácsadóinak vezetője.

Chmelár, elköszönés gyanánt azt is megjegyzi: "Sokan Orbán Viktorhoz hasonlítják Robert Ficót. De ő csak úgy beszél, mint Orbán, de nem cselekszik úgy."

Mint elmondta, azért segített ennek a garnitúrának hatalomra kerülni, hogy Szlovákia a békét képviselje, és visszatérjen a szabad és demokratikus fejlődés útjára.

Nem az SNS döntése volt Eduard Chmelár miniszterelnöki tanácsadó leváltása. Ez nyilván a nyilatkozatainak a következménye – közölte a TASR-rel az SNS.

„Az SNS-t nem érdekli Eduard Chmelár. A leváltása nem az SNS döntése volt, ez nyilván azoknak a nyilatkozatainak a következménye, amelyek miatt már a kormányfőnek is szégyenkeznie kellett. Eduard Chmelár azzal vádolta meg, hogy megakadályozta a békekötést, amiről Chmelár tárgyalt Kassán (Košice)” – áll az SNS állásfoglalásában.

A nemzeti párt egyébként helyesli Chmelár leváltását. „Teljes egészében racionális döntés, hogy ez az ember már nem fog különféle badarságokat terjeszteni a kormányfő tanácsadójaként” – tette hozzá az SNS, és visszautasította Chmelár kijelentését a nemzeti párt „gestapós módszereiről”.

 

Kapcsolódó cikkeink

Megosztás
Címkék