A Selye János Egyetemmel együttműködve nyitott irodát a MOL-csoport - VIDEÓKKAL
A MOL-csoport két regionális központja, Budapest és Pozsony között, Komáromban található, így nem meglepő, hogy az elismert közgazdasági és informatikai képzési programokat kínáló Selye János Egyetem az elmúlt években a vállalatcsoport fontos oktatási és tudományos partnerévé vált. A most megnyíló beszerzési tevékenységre szakosodott fióktelep pedig ezen együttműködés fontos eleme. A körülbelül húsz fős szolgáltató központba a munkavállalók egy része a munkaerő piacról, nagyobb része pedig a szlovákiai magyar egyetem mesterképzésében részt vevő hallgatóiból - egy meghatározott gyakornoki programon keresztül – érkezett.
A megnyitón részt vett Bauer Dávid, a MOL-társaság csoportszintű belső audit és társaságirányítási igazgatója, aki az egész együttműködés ötletgazdája. Elmondta, a társaság szem előtt tartja, hogy az új stratégiákra felkészült munkaerő legyen a társaság tagja, ezért a hallgatóknak előadásokon belül ismertették a hosszú és rövidtávú célokat, akik közül a céltudatosabbak nyitottak voltak a lehetőségre, ahogy ezt Balogh Nórától, az egyetem egyik hallgatójától, a MOL-társaság alkalmazottjától is hallják.
Keszegh Béla, Komárom város polgármestere elmondta, fontos az önkormányzat számára, hogy a multicégek is felismerjék a város jó pozícióját és a benne rejlő lehetőségeket, ezért üdvözli a kezdeményezést.
A Selye János Egyetem rektora, Juhász György reményei szerint ez az együttműködés növeli az egyetem presztizsét és a ,,Válts a Selyére'' kampányon belül más egyetem alapszintű képzésén részt vett diákok számára emiatt is vonzó lehet majd az egyetem.
Kasnyik Dobay Virág, a MOL-társaság beszerzési tevékenységre szakosodott komáromi fióktelepének igazgatója, aki maga is komáromi születésű úgy értékeli, mind Komáromnak, mind a társaságnak fontos mérföldkő ez, hiszen igyekeznek majd kihasználni a város multikulturalitását.
Gyömbér Tamás – MOL-csoport beszerzési igazgatója elmondta, hogy a társaság jelentős változáson megy keresztül, hiszen a fenntarthatósági céloknak, környezetvédelemnek megfelelően igyekeznek kiszolgálni a piacot, mindezt úgy, hogy alkalmazkodnak az új fogyasztói szokásokhoz. Kiemelte, hogy ebben az irodában az egyetemisták számára a tudásszerzés leghatékonyabb formáját kínálják, a gyakorlati tapasztalatszerzést, ahol az egyetemen megszerzett elméleti tudást kamatoztathatják.