Több projektet is tervez a füleki Közhasznú Szolgáltatások
A városban működő Közhasznú Szolgáltatások elmúlt évi működését is befolyásolta a járvány. Munkaerőhiánnyal küszködtek, emellett több kötelezettséget kaptak. Az igazgató, Tóth Tibor ennek ellenére sikeresnek könyveli el a tavalyi évet és az idei tervekbe is beavatott.

Elmondása szerint a 2021-es év az intézmény szempontjából bonyolult volt. Főként az első félév, amelyet a járvány erősebben befolyásolt.
– összegezte az igazgató hozzátéve, hogy a szervezet helyzete jelenleg járványügyi szempontból stabil.
„A kimaradások szerencsére nem voltak tömegesek, a hiányzókat sikerült más dolgozókkal helyettesítenünk. Ma már a munkásaink 98 százaléka felvette az oltást, ezért nem gyakori a hiányzás“ – tette hozzá.
„Kiemelném a papréti játszótér építését és a tőle nem messze lévő járda felújítását. A csapatnak azonban a városi temetőben volt a legtöbb munkája, ahol a megszokott karbantartáson kívül részt vett a temető elavult járdáinak és útjainak széleskörű felújításán, miközben teljesen újjáépítettük a gyalogosok részére szolgáló bejáratot is“ – sorolta.
A téli hónapokban a munkacsapat már hagyományosan az FTC területén található épület belterén dolgozott, ahol az elmúlt évben teljesen megújult a lépcsőház és a folyosók. Az év vége pedig a komposztáló ládák kiosztásával telt a családi házak részére.
„Ezt idén tavasszal is folytatjuk, valamint a várossal a lakóházakból származó konyhai hulladék begyűjtési rendszerének megoldásával foglalkozunk.“
A vállalat merített a tőkekiadásaiból is, és folytatta a műszaki felszerelésének modernizációját.
– tájékoztatott az igazgató.
Folytatásul elmondta, hogy az építési brigáddal idén több projektet is terveznek, mindenekelőtt a Fő utca, a Püspöki út, a Gyári út, valamint a Városháza és Jilemnický utcák járdaburkolatainak felújítását.
„A Mocsáry utcai lakóház melletti parkoló, valamint a vár területén történő kerítés építésében is részt veszünk, valamint új játékelemeket telepítünk a kisállatkertbe“ – zárta szavait.