Természettudományi triatlon idén is online
A Füleki Gimnázium és a Pro Futuro polgári társulás szervezésében idén 13. alkalommal valósult meg a Természettudományi Triatlon elnevezésű országos verseny. A kétnapos megmérettetés a tavalyihoz hasonlóan, online formában zajlott.
A Természettudományi Triatlon egy komplex verseny, amely a diákok nem éppen legkedveltebb tantárgyaira épít – a matematikára, a fizikára és az informatikára.
- részletezte Molnár László, szervező.
Idén 13 háromfős csapat jelentkezett 8 iskolából, de a szervezők úgy döntöttek, hogy mivel online zajlik a verseny, nem végeznek semmilyen szűrést. Így minden csapat részt vehetett a döntőben.
„Az első nap mérési feladatokkal készültünk a versenyzőknek, illetve ügyességi versenyen bizonyíthatták tehetségüket. Utóbbit volt a legnehezebb online módon megszervezni, mivel korábban ezt az iskolában, külön termekben oldottuk. Tavaly volt az első év, amikor az online térbe vittük át a versenyt. Idén a tavalyi tapasztalatok alapján továbbfejlesztettük, és igyekeztünk érdekes, izgalmas feladatokat készíteni a diákok részére. A döntő másnapján pedig matematika, informatika és fizika tudáspróbát kellett teljesíteniük, illetve volt egy drónverseny is”- tette hozzá Molnár László.
Péter Juraj, a Füleki Gimnázium igazgatója szerint a Füleki Gimnázium rendkívül erős a természettudományi tantárgyak oktatásában, ezért több versenyt is erre építenek.
hiszen évről-évre újabb, ötletes, kreatív feladatokat kell előkészíteniük, amelyek eltérnek a tanítási órán tanultaktól. Emellett fontosnak tartjuk azt is, hogy a csapatszellemet erősítsük a diákokban, ezért együttműködésre sarkalljuk őket”- nyilatkozta az igazgató.
A verseny anyagi hátterét a Pro Futuro polgári társulás pályázatok útján biztosítja. Az idei évfolyam a Besztercebányai Megyei Önkormányzat anyagi támogatásával valósult meg.