2026. június 23., 19:21

Rotyogott a gulyás Vízkeleten – Mészáros Tibor emléke előtt tisztelegtek

A hétvégén huszonharmadik alkalommal rendezték meg Vízkeleten a hagyományos gulyásfőző versenyt, amely idén az alapító, Mészáros Tibor emléke előtt tisztelgett. A közösségi esemény különös jelentőséget kapott, hiszen Mészáros Tibort a községért végzett munkájáért in memoriam Községi Díjjal is elismerték.

Vízkeleti gulyásfőző verseny
Galéria
+1 kép a galériában
Mészáros Tibor emlékére főzték a gulyást Vízkeleten
Fotó: Kubík Roland Facebook oldala

Vízkeleten benépesült a futballpálya térsége június egyik legforróbb hétvégéjén. Családok, barátok, főzőcsapatok és érdeklődők gyűltek össze, hogy részt vegyenek a település egyik kedvelt közösségi eseményén, a XXIII. Gulyásfőző versenyen – sőt a testvértelepülésről, Pesttaksony nagyközségből is érkezett egy delegáció. Ők a fődíjat és különdíjat is magukkal vitték Magyarországra.

A versenyt Mészáros Tibor emlékére rendezték meg, aki a vízkeleti gulyásfőző verseny alapítójaként sokat tett azért, hogy ez az esemény évről évre összehozza a közösséget.

Munkája, szervezőkészsége és a község iránti elkötelezettsége nélkül a rendezvény nem válhatott volna azzá a hagyománnyá, amelyet ma már sokan természetesnek éreznek, de amely mögött hosszú évek munkája, lelkesedése és közösségépítő ereje áll. Tibor volt a sportelnök, ő szervezte össze a helyi sportot is, mindaddig, amíg a koronavírus el nem ragadta a közösségtől. A falu érdekében végzett erőfeszítéseiért in memoriam Községi Díjban részesült, amelyet családja vett át“

– tudatta portálunkkal Kubík Roland, Vízkelet polgármestere.

A huszonharmadik főzőversenyen közel húsz csapat főzte a jobbnál-jobb gulyásokat. Annyi kikötés volt a szervezők részéről, hogy a csapatok gulyásétellel készüljenek, hiszen a pörkölteket nehéz együttesen zsűrizni a gulyásokkal. A település egy üveg bort és a tűzifűt biztosította, valamint helydíjat és nevezési díjat sem kellett fizetniük a csapatoknak.

A gulyások hozzávalóit minden csapat maga biztosította.

A szervezők értékes díjakkal készültek a legjobb főzőcsapatok számára. Az első helyezett Smart TV-t, a második helyezett mikrohullámú sütőt, a harmadik helyezett pedig robotporszívót vihetett haza. A résztvevőket és látogatókat gazdag tombola is várta, amelyen többek között elektromos roller, Smart TV és forrólevegős fritőz is gazdára talált.

A verseny győztese a testvértelepülés lett, kiváló szakáccsal az élen – tette hozzá nevetve a polgármester. A testvérfalu a legszebb tálalás díját is magával vihette, ez sem csoda, hiszen Nagy-Magyarország alakját formálták ki kenyérből. A másik különdíj a legötletesebb kötény díja a Spánik Teamhez vándorolt.

A második helyen a tallósi Malom Csárda Norbi és a kevergetők csapata, míg a harmadik helyen a Gulyáskommandó csapat végzett.

A polgármester elárulta, a nyár tovább robog a mátyusföldi Vízkeleten, nemsokára jótákonysági nappal, majd július 11-én mini focitornával várják a lakosságot, az igazi fesztiválhangulat azonban majd a Szent Anna búcsúra érkezik meg, mikor három napon át – július 24-26 között mulat a falu a búcsú ünnepének tiszteletére.

Vízkeleti gulyásfőző verseny
Galéria
+1 kép a galériában
Megosztás
Címkék