2023. június 13., 14:42

Remek eredménnyel zártak a füleki futók

Rendkívül sikeres hétvégén van túl a Nógrád Sport Klub füleki futócsapat, amely a Volvo Run Slovakia 2023 elnevezésű váltó futóversenyen kategóriájában a második helyet szerezte meg. A három nap során 41 óra 11 perc 17 másodperc idő alatt sikerült teljesíteniük a mintegy 524 km-es távot.

Volvo Run Slovakia
Fotó: ŠK Novohrad Fiľakovo/FB

„Fusd át az országot és szerezz életre szóló élményeket a csapatoddal!” Ezzel a felhívással hirdették meg a Volvo Run Slovakia interaktív váltóversenyt, amely Kassáról indult, gyönyörű természeti tájakon keresztül, kastélyok mellett, falvakon és városokon, dombokon és völgyeken haladt át, és Pozsonyban ért véget. A több mint 500 km-es pályán a füleki Nógrád Sport Klub futócsapat idén immár másodjára mérette meg magát.

Tavaly vettünk részt először ezen a versenyen, így tudtuk mi vár ránk, mivel kell számolnunk, hogyan kell felkészülnünk. Egy évvel ezelőtt még újoncként, de sikerült az 5. helyen végeznünk, így idén már konkrét céllal vágtunk neki a versenynek. Szerettünk volna dobogós helyet elérni”

– avatott be Kovács Zsuzsanna, a futócsapat alapító tagja.

Mint elmondta, a csapatban 12-en váltották egymást, a marathon full 12 mix kategóriában ugyanis ennyien nevezhettek. Mind a 12 csapattagra előre le kellett osztaniuk a szakaszokat, mindenkire négy szakasz jutott a távon.

Fotó:  ŠK Novohrad Fiľakovo/FB

„Ezeket taktikailag osztottuk szét a futók között, kinek mi megy jobban, hosszabb sík szakaszok vagy dombosabb terepek. A csapat többsége füleki és a klub tagja, de voltak Losoncról, Poltárról és Rimaszombatból is. A versenyen Vörös Ádám, Marian Šimon, Mária Péterová, Tomáš Cerovský, Ladislav Riecky, Ladislav Péter, Peter Rončák, Dušan Daniš, Martin Deák, Adrián Ferencz, Klaudia Miklušáková és jómagam vettünk részt. Mindenki nevében mondhatom, hogy a megmérettetés legfárasztóbb része a kevés alvás volt, mivel mindenki nagyjából 10-12 óránként futotta a következő szakaszát, így ki kellett használni minden egyes pihenésre szánt percet” – mondta Zsuzsi, hozzátéve, szinte mindenkire jutott olyan szakasz, amit vagy éjszaka vagy kora reggel kellett teljesíteni.

Az evésre is oda kellett figyelniük, mikor, mit és mennyit, hogy az energiadús és tápláló legyen. Ugyanígy a folyadékbevitel is fontos volt, a nevezők sokszor dehidratáltak voltak. A nehézségek ellenére azonban a csapatnak sikerült kivívnia az áhított dobogós helyet.

Idén sokszor esett az eső, ami kimosta a talajt és sárban nehezebb volt futni, néha szinte lehetetlen. A marathon full 12 mix kategóriában 23 csapat közül vívtuk ki a második helyet. Ez számunkra hihetetlen, nagyon örülünk, hogy ilyen jól teljesítettünk a tavalyihoz, magunkhoz és a körülményekhez képest”