Mesél a 120 éves Víztorony
Komáromi gyerekekként sokan reméltük, hogy az ablakon át egyszer kitekint a Víztoronyban raboskodó, szabadító hercegét váró királylány.

Miközben a dombon szánkóztunk, hiába lestünk felfelé, sosem pillantottuk meg aranynak képzelt hajfonatát. Az idő múlásával elillant ez a vágyunk is, ám fény derült az augusztus 15-én éppen 120 éves építmény további „titkaira”.
A tetejére szánt Víztorony terveit Zarka Elemér királyi építészmérnök 1901 májusában készítette. 1902. augusztus 15-én át is adták a romantikus stílusban épült, 28 méter magas, 500 köbméter ivóvíz tárolására alkalmas létesítményt, amely napjainkban a legrégebbi ilyen jellegű építmény Nyugat-Szlovákiában. Bár jelenleg nem szolgálja a város vízellátását, ám továbbra is üzemképes. Vészhelyzetben használható lenne, mert egyes berendezéseit a múlt század 60-as éveiben kicserélték, a külleme pedig 1973-ban újult meg.
A gyommal benőtt szeméttelepet 1905–1906-ban megtisztították az 1900-ban alakult Komáromi Football Club (KFC) lelkes tagjai és pártfogói, akik ott hozták létre sportpályájukat, s építették fel klubházukat.
A két világháború között a sportrendezvényeken kívül politikai nagygyűléseket és kulturális műsorokat is szerveztek a „ráckerti” sportpályán, amely a múlt század ‘60-as éveiben szűnt meg, amikor a vár melletti katonai gyakorlótéren új stadion létesült. A helyén 1963 és 1972 között épült fel a gépipari szakközépiskola épülete, amely 1983-ban új szárnnyal bővült. Komáromi Ressl János Ráckerti orgonák címmel 1971-ben megjelent regényében örökítette meg az egykor illatozó orgonákkal, romantikázó szerelmespárokkal és focirajongókkal teli városrészt.
2014 nyarán pedig KFC-emlékhely létesült a hajdani kultikus térségben, ahol egykor a Fradit és az MTK-t is fogadták. Az ottani 12 padot többszörös csehszlovák, szlovák, magyar és olimpiai válogatott focistákról (Szikora Györgyről, Gőgh Kálmánról, Lénárt Péterről, Németh Szilárdról, Priskin Tamásról stb.) neveztek el. A használaton kívüli kút maradványára helyezett emléktábla arra utal, hogy korábban ott volt a KFC futballpályája.
2019-ben „kondijavító” és egészségmegőrző gépekkel, illetve teqball asztallal felszerelt fitneszpark is létesült a Víztorony tövében. A közel 50 ezer euró értékű szabadtéri fejlesztések egy része a Szlovák Takarékpénztár Alapítványa és a KOMVaK városi vízgazdálkodási vállalat támogatásából, jelentősebb része pedig a város költségvetéséből valósult meg. A KOMVaK a kivitelezési munkálatokba is besegített, hiszen a kultikus Víztorony a város és a cég közös jelképének számít.
A képviselői javaslatra megvalósított díszkivilágításban minden este gyönyörködhetnek a helyiek és a Komáromba érkező turisták.
A rendbe hozott parkot, ahol előzőleg drogárusok és „fogyasztók” is tanyáztak, már kamerarendszerrel felügyelik. A jövőben talán valóra válik a nagy álom, hogy a jelenleg zárva tartó torony turistacsalogató kilátóként, kiállítóteremként és kávéházként működjön, ahonnan a szemközti Szabadtéri Színészmúzeum is látható.
Megjelent a MAGYAR7 hetilap 33. számában.