Mentorok segítik a pedagógusok munkáját
Június 9-én, a losonci zsinagógában tartotta évértékelőjét a Regionális Pedagógustámogató Központ, mely a Nagykürtösi, a Losonci és a Poltári járás iskoláiban segíti a pedagógusok munkáját. Idén szeptemberben kezdték meg működésüket, és e kis idő alatt 11 iskolában sikerült kézzelfogható eredményeket elérniük.

A Regionális Pedagógustámogató Központ az oktatás-nevelés megújítását célzó program része, célja a pedagógusok szakmai fejlődésének elősegítése, hogy sikeres legyen az új tantervre való átállás, illetve maga az iskolareform. Mentoráláson, hálózatépítésen és egyéb tevékenységeken keresztül támogatják a pedagógusokat a változás és a folyamatos fejlődés útján. Fábián Valéria mentor lapunknak elmondta, sok pedagógus nagyon szkeptikus volt a közös munka elején.
– nyilatkozta a mentor.
A fülekpüspöki és a csákányházi alapiskolák is a sikertörténetek sorát gyarapítják. Tóth Júlia, a Fülekpüspöki Alapiskola igazgatója elmondta, a Covid után a legnagyobb problémájuk a gyerekek iskolába való visszaszoktatása volt.
– Rengeteg volt a hiányzó, sok igazolatlan óra volt. Ezt sürgősen orvosolni kellett, és megérkezett a segítség Buris Mónika személyében. Hálás vagyok neki, kedvesen és bátorítóan támogatott, meghallgatott és tanácsokat adott, nagyon jól működő kapcsolat alakult ki köztünk – nyilatkozta Tóth Júlia.
Azt is kiemelte, a mentorokkal való együttműködés során fontos volt, hogy nemcsak ő, hanem egy külső szemlélő is hatott a gyerekekre, szülőkre, kollégákra. Széplaki Szabina, a Csákányházi Alapiskola igazgatója is pozitívan nyilatkozott a pedagógustámogató központ munkájáról. Iskolájukban szintén az iskolakerülés jelentette a legnagyobb gondot, de a mentorokkal való együttműködésnek köszönhetően a hiányzás látványosan csökkent.
– A mi iskolánk roma iskola, a diákok száz százaléka hátrányos helyzetű környezetből származik. Ezekkel a gyerekekkel nagyon sokat kell foglalkozni. Mivel a központ munkatársai is ilyen diákokkal dolgoznak, nagyon sok tapasztalatot át tudnak nekünk adni. Rendszeresen jönnek előadásokat tartani, segítenek az adminisztrációs feladatok elvégzésében, és sok egyéb probléma megoldásában – mondta Széplaki Szabina.
A központ eddigi eredményei tehát bizonyítják, hogy lehet másképp, eredményeket felmutatva tanítani úgy, hogy az élmény legyen a diákoknak és a pedagógusoknak egyaránt.
Megjelent a Magyar7 2023/24.számában.