2020. július 2., 17:28

Megnyílt a felújított gyermekorvosi rendelő a komáromi kórházban

A szülők az Agel-csoporthoz tartozó komáromi kórház gyermekorvosi rendelőjébe július 1-ig javarészt azokat a kis betegeket vitték kivizsgálásra, akiknél feltételezhető volt, hogy panaszaikkal fekvőbetegként lábadozhatnak majd a gyermekosztályon. Újabban azonban a 19 évesnél ifjabb pácienseket e rendelő gyermekorvosánál ugyanúgy állandó nyilvántartásba lehet vetetni, mint a további városszerte működő gyermekrendelőkben.

Galéria
+2 kép a galériában
Balról jobbra: Oksana Loshak gyermekorvos, Mészáros Eleonóra főnővér és Markos Edit nővér
Fotó: Agel Rt.

A gyermekorvosi rendelő kisebb építészeti-berendezési átalakításon esett át. Oksana Loshak gyermekorvos Vanda Beňová szakkonzultáns közreműködésével különféle, például megelőző és műtétek előtti kivizsgálásokat végez, valamint biztosítja a 0-19 év közti páciensek kötelező oltásainak beadását. Ugyancsak munkaköri kötelessége a gyermekbetegségekkel küszködő látogatók gyógyítása. A rendelő egyik nagy előnye a minimális várakozási idő, a másik pedig az, hogy mivel a kórház területén több szakorvosi rendelő és laboratórium is működik, ezért szükség esetén azok gyorsan elérhetők.

,,A rendelőnket azzal a céllal is nyitottuk meg, hogy a szülők érdeklődését felkeltsük a betegségek megelőzése, az egészséges életmód és jobb életminőség iránt“ - magyarázta az ukrán származású, szlovákul már beszélő és magyarul is tanuló Oksana Loshak.

Hozzátette: nyáron a páciensek a gyermekorvosokat olyan problémákkal is felkeresik, amilyenekkel más évszakokban sosem vagy csak ritkán.

Elmondta: ilyenkor gyakoriak az emésztőszervi panaszok, amelyeket többnyire a helytelen táplálkozás, az élelmiszerfélék nem megfelelő tárolása, valamint a külföldi nyaralás során fogyasztott szennyezett ivóvíz okoz. "További betegségforrás lehet a fagylalt, a majonézt tartalmazó ételek és a mosatlan gyümölcs fogyasztása is, amelyek akár szalmonella-fertőzéshez is vezethetnek“ - sorolta a doktornő.

Felhívta a figyelmet a napozással, lubickolással és szabadtéri grillezéssel járó veszélyekre is, az égési sérülések és a hőguta lehetőségére is:

„Az olyan tüneteket, mint a fejfájás, hányás, szédülés, bizonytalan járás sosem szabad alábecsülni. Mindezek megelőzhetők az elegendő folyadékfogyasztással, a déli órákban való napozás és fürdőzés mellőzésével, a fejfedők használatával. Azt is érdemes tudni, hogy a szabadtéri fürdővíz akár középfülgyulladást is okozhat“.

Hozzátette: a természetben időzve előfordulhatnak komoly következményekkel járó rovarcsípések és – harapások is, amelyek közül kiemelte a kullancscsípést: „Kullancscsípés esetén is érdemes igénybe venni az orvosi segítséget, főleg akkor, ha a hozzátartozó a gyermek testéből nem tudta maradéktalanul eltávolítani az állatot, illetve a csípés környékén vörös folt keletkezett, amely a következő napokban egyre nagyobb lesz. Ugyancsak riasztó tünet lehet a láz, az izommerevség és az ízületi fájdalom“.

Mindezen problémák elkerülése érdekében azt tanácsolta, a gyerekek déltájt inkább ne tartózkodjanak a szabadban, később pedig szellős ruházatban, nyári kalapot vagy sapkát viselve, legalább 30-as faktorú napozókrémmel vagy - olajjal bekenve levegőzzenek és folyamatosan sok folyadékot igyanak. A zavartalan alvásuk azzal is elősegíthető, ha a lefekvés előtt langyos vízzel zuhanyoznak.

Egészségügyi problémák esetén a gyermekosztály a 035/7909185-ös telefonszámon hívható fel, de sokszor inkább érdemes lehet haladéktalanul felkeresni a gyermekorvost. A rendelőt (rendelési időben, reggel hét és délután három között) az alábbi telefonszámon érhetik el: 035/7909 446.
Galéria
+2 kép a galériában
Megosztás

Iratkozzon fel napi hírlevelünkre

A Facebook drasztikusan korlátozza híreink elérését. A hírlevelünkbe viszont nincs beleszólása, abból minden munkanapon értesülhet a nap 7 legfontosabb híréről.