Mátyusföldi nótás majális Galántán - KÉPEKKEL
Sikeres volt a galántai Pázmány Péter Alapítvány és a Megbecsültek Társasága szervezésében megrendezett mátyusföldi magyar majális. A mátyusföldi és a távolabbi régióból érkező nótaénekesek élő cigányzene kíséretében szórakoztatták a közönséget. A peredi Darázsvin borászat tökéletes borkóstolót biztosított. Kísérőrendezvényként szalvétakiállítást rendeztek, valamint a magyar kormány által létrehozott Szakkör tevékenység alkotói is kiállították a portékáikat.

Megnyílt a nyári fesztiválszezon a galántai Pázmány Péter Alapítvány székházában. A Csemadok házzal közös udvaron rendezték meg a borkóstolóval egybekötött második mátyusföldi magyar majálist.
A rendezvényre leginkább a Megbecsültek Társasága szervezet tagjai, valamint a vágai nyugdíjasklub szépkorúi érkeztek, így biztosítva nagy közönséget a meghívott nótaénekeseknek. A vendégek a magyar nóta és a jó mátyusföldi borok ünnepére érkeztek a Pázmány házba.
A Pázmány Péter székház belterében, a földszinten a magyar kormány által támogatott Szakkör tevékenységek eredményeit, gyönyörűen elkészített kézműves portékákat láthattak az érdeklődők. Csodálatosan kifestett bútordarabok, nemezelt holmik, magyaros mézeskalács formák, királyi gyöngyékszerek várták, hogy megtekintsék őket.
A második mátyusföldi nótás majális közönségét Forró Krisztián, a Megbecsültek Társaságának elnöke köszöntötte, kihangsúlyozva, hogy az elfajta rendezvények fontosak a közösség megtartásának érdekében.
Felhívta a figyelmet a közelgő előrehozott választások fontosságára is, és elmondta, az októberi önkormányzati és megyei választásokon a Szövetség kimagasló eredményt ért el.
A magyar nóta azért is fontos a Mátyusföldön, mert pont itt tevékenykedett a nagy Mester, Kodály Zoltán, aki lelki szülővárosának tartotta Galántát. Kodály Zoltán a magyar élet szerves részének tartotta a műfajt, mint élőzenét. Ez szólt ugyanis két évszázadon keresztül nemcsak a falusi kocsmákban és kultúrházakban, hanem az előkelő szórakozóhelyeken és színházakban is. A klasszikus magyarnóta és az operett 2013-ban, mint magyar nemzeti érték, a Hungarikumok Gyűjteményébe is bekerült.
A magyar nóták és operettek legszebbjeit szólaltatta meg a mátyusföldi nótás majálison a Gipsy Virtuso zenekar kíséretében Szlezák Erika, Hajtman Lívia, Cséfalvay Zsolt és Wurczer Péter.
A borkóstolót a peredi Darázsvin borászat tulajdonosa, Darázs Zsolt tartotta, aki négy bort mutatott be a közönségnek.
A Mátyusföld csalogányát Szlezák Erikát és kiváló nótapartnerét Cséfalvay Zsoltot már jól ismerik a mátyusföldiek, örömmel csatlakoztak most hozzájuk a szórványvidékről, a lévai régióból érkező nóta- és operetténekesek.
