Látványos próbaterhelést végeztek az új komáromi Duna-hídon - KÉPGALÉRIÁVAL
Május 16-án került sor az új komáromi Duna-híd statikus és dinamikus próbaterhelésére. Az adatok kiértékelése azonban még pár hetet igénybe vesz. Már csak a hídépítéssel kapcsolatos befejező munkálatok vannak hátra.

Újabb mérföldkőhöz érkezett az új komáromi Duna-híd építése. Szombaton tartották az építmény teherbírásának használatba vétel előtti ellenőrzését.
A statikus és dinamikus próbaterhelés keretében a hídszerkezet különböző részein, elemein szükséges megmérni az annak hatására bekövetkező alakváltozásokat és az egyes szerkezeti elemekben keletkező feszültségeket, így a főtartó lehajlását és a piloncsúcs elmozdulását.
A Nemzeti Infrastruktúra-fejlesztő Zrt. Tájékoztatásából kiderült, hogy ez esetben a statikus próbaterhelést 32, egyenként 31,6 tonna súlyú tehergépkocsival végezték, összesen 16 teherállás kombinációban. A dinamikus terhelés során két tehergépkocsi 5, 20, 40, 60 km/órás sebességgel haladt át a hídon. A próbaterhelést és a méréseket a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Hidak és Szerkezetek Tanszékének szakemberei végezték el
„A híd kivitelezése a befejezéséhez közeledik.
A szigetelés elkészült, ezen a héten megtörténik az aszfaltburkolat megépítése. Folytatódik a közvilágítási oszlopok és a korlátok elhelyezése, valamint a híd monitoring és riasztó rendszerének telepítése, illetve a lámpák és a hajózási jelzések felszerelése.
A magyar oldalon levő csatlakozó útból egy hozzávetőleg 25 méter hosszú szakasz befejezése is hátra van még” - derült ki a tájékoztatásból.
A beruházással kapcsolatban Mosóczi László közlekedéspolitikáért felelős államtitkár elmondta: “A magyar-szlovák közlekedési kapcsolatok a 2010 utáni időszakban rohamtempóban fejlődnek. Több Ipoly-híd és az esztergomi teherkomp átadása után a tavalyi év végén, az M15 négysávossá bővítésével létrejött a teljes értékű autópályás összeköttetés a két főváros, Budapest és Pozsony között.
Az idén elkészülő új Duna-híd közel 100 kilométeren hiányzó teherforgalmi átkelési lehetőséget teremt, miközben tehermentesíti Komárom és Révkomárom belvárosát.
Az M30 folyamatban lévő kivitelezésével a Budapest-Miskolc-Kassa vonalon is megvalósul a magas színvonalú sztrádakapcsolat. Az autópályával ráadásul a Kelet-Közép-Európa belső, észak-déli irányú gyorsforgalmi összeköttetését biztosító Via Carpatia folyosó utolsó hazai szakasza is megépül”.
Az új komáromi Duna-híd kivitelezését a H-M DUNAHÍD Konzorcium végzi, nettó 91,2 millió euró értékben.

Hozzászólások
Továbbra sem világos, hogy az átadás után a felvidéki oldalon merre folytatódik az út! A 2 lehetőség ugyanis katasztrófális:
1. Pozsony (Őrsújfalu) irányába a 63 sz., egyébként is tömött, Dunaszerdahelyig pocsék minőségű útra, vagy
2. Komáromba, ahol nyilván naponta torlódás lesz, és ahol a város túlsó végén a Vág feletti híd évek óta életveszélyes, képtelenek rendbe rakni
Szóval, hogy is lesz? És mikor is?