Kovács Flóra, a kis balerina
Még csak kilencéves, mégis felnőtteket megszégyenítő kitartással megy a célja felé. A ragyolci Kovács Flóra legutóbb bajnokként tért haza Balatonfüredről, itt rendezték meg a Látványtáncok Európa-bajnokságát.

A Salgótarjánban táncoló kislány két kategóriában is versenyzett, és egy arany és egy ezüstérmet nyert. Flóra felkészítője a Mona Deja-Vu Tánciskola vezetője, Szabó Mona. Flóra öt éve tagja a tánciskolának, Füleken kezdett táncolni még pici lányként. Anyukája elmondása szerint eleinte nagyon félénk volt, édesanyjának minden órán ott kellett ülnie, de már akkor látszott, hogy tehetséges.
– meséli Erika, az anyuka.
Flóra a hét minden napján gyakorol.
– avat be Flóra, majd hozzáteszi, hogy ha nagy lesz, prímabalerina vagy profi táncos szeretne lenni, ehhez pedig elengedhetetlen a rengeteg gyakorlás.
Bár nyáron szünetel a tánciskola, Flóra ilyenkor sem hagyja abba az edzéseket.
Flóra eddigi legnagyobb sikerét a legutóbbi Európa-bajnokságon érte el, így most már a világbajnokság a cél, de ezenkívül számos versenyen indul csoporttársaival együtt is. A bajnoki cím után is megmaradt a kislányban az alázat, és talán ez is közelebb viszi őt és edzőjét az újabb sikerekhez.
– mondja az anyuka.
Flóra a tánc mellett a tanulásban is maximalista. Az idei évet, ahogyan az eddigieket is, kitűnő bizonyítvánnyal zárta.
Megjelent a MAGYAR7 28. számában.