Készülnek az oltásra Rozsnyón, Nagymihályban és Homonnán
Intenzíven dolgoznak a rozsnyói, a nagymihályi és a homonnai kórházban annak előkészítésén, hogy a hét elejétől megkezdődhessen az egészségügyi dolgozók koronavírus elleni oltása – tájékoztatott Tomáš Kráľ, a Svet zdravia kórházhálózat szóvivője.

Fotó:
TASR
Amint megérkezik a vakcina első szállítmánya, az említett helyszíneken megkezdődik az egészségügyi dolgozók oltása.
Az alkalmazottak részéről a legnagyobb érdeklődés a nagymihályi kórházban mutatkozik, ahol az első napokban 400-nál több egészségügyi dolgozót oltanának be”
– közölte a szóvivő hozzátéve, a kórházhálózatnak az a szándéka, hogy mielőbb megkezdődjön az oltás mind a 17 szlovákiai kórházukban.
Az említett három kelet-szlovákiai egészségügyi intézmény is szerepel az egészségügyi minisztérium által meghatározott oltási központok listáján.
Amint megérkeznek Dániából a különleges fagyasztóberendezések, mindhárom kórház a vakcina elosztóközpontjaként is szolgál majd a régió többi intézménye számára”
– tette hozzá a szóvivő.
Forrás
ma7 | TASR
Címkék