Interaktív tanulmányi kirándulás a Szilicei-fennsíkon
Interaktív tanulmányi kirándulás keretében ismerkedhettek meg a Szilicei-fennsík titkaival, csodáival a környékbeli iskolák diákjai a Rozsnyói Bányászati Múzeum jóvoltából.
A múzeum Rozsnyó városával együttműködve szervezi Interaktív barangolás a Rozsnyói Bányászati Múzeum gyűjteményei-ben elnevezésű rendezvénysorozatát. Már a nyár folyamán is különféle programokkal várták a közönséget, bemutatva a múzeum gyűjteményeit, az állandó kiállításokat és időszaki tárlatokat, kitérve az idei jubileumhoz kötődő kiállításokra is, ugyanis az intézmény ebben az évben ünnepli megalapításának 120. évfordulóját. Ezúttal felső tagozatos és középiskolás diákok számára kötötték össze az elméleti tudást a gyakorlati tapasztalattal. Előbb megtekintették a múzeum természetrajzi tárlatának azon részét, amely a Szlovák-karszt és környéke természeti adottságait és szépségeit mutatja be, ezután pedig dr. Gordon László társaságában és vezetésével tettek tanulmányi kirándulást a Szilicei-fennsíkon.
A diákok a természetrajzi tárlatban egyebek mellett láthattak fényképeket a Szilicei-jégbarlangról, illetve tárgyakat, amiket ott találtak, aztán elmentek megnézni a helyet, ahonnan származnak, vagyis a jégbarlangot. Meglátogatták a Barázdálás-zsombolyt és más helyszíneket. Gordon László beszélt a fennsík kialakulásáról, geomorfológiájáról, tulajdonságairól, az állat- és növényvilágáról, s azt is elmondta, hogyan kell viselkedni a természetben, különösen a természetvédelmi területen. Nagyon érdekes volt a gyerekek számára, hogy megkóstolhatták a mostanra beérett gyümölcsöket, terméseket, például a csipkebogyót és a kökényt.
– mondta Badin Gabriella.
Fontosnak nevezte, hogy a gyerekek megismerjék a környezetüket, ahol élnek. Ne csak könyvekből tanuljanak róla, ne csak fotón lássák, hanem saját szemükkel is, és kerüljenek közelebb a természethez, ismerjék meg és szeressék.
Megjelent a MAGYAR7 45. számában.