Gyülekezeti összefogással működik a zsigárdi Napsugár Bölcsőde. Öröm a nyárzáró tábor is
Az augusztusi üzemi szünet után újraindul a nevelési év a zsigárdi Napsugár Bölcsődében. A nyarat egy bölcsis táborral zárták. A zsigárdi református gyülekezet és a közösségi összefogás nagyban segíti a bölcsőde működését.

Májusban nyitotta meg kapuit a magyar kormány Kárpát-medencei Óvodafejlesztési Program keretén belül megálmodott zsigárdi Napsugár Bölcsőde. A nevelési szociális intézményt a református egyház gondjaira bízták, igazgatója Tóth Krisztián, a helyi gyülekezet lelkésze, akihez mindig szívesen látogatunk el, hiszen fiatalos lendülettel, kreativitással és mély hittel képes helyt állni a mindennapi kihívásokkal szemben. Ilyen kihívás volt egy bölcsőde működtetése is, hiszen a fiatal lelkészre olyan feladatok hárultak, mint a dadusok kiválasztása, az intézmény működtetése, és nem utolsó sorban fenntartása.
A lelkész elárulta, augusztusban a bölcsődében is üzemi szabadság volt, hiszen az ételt az iskolakonyháról szállítják ide, és az sem üzemelt az utolsó nyári hónapban. A nyár közepén nyílt napot tartottak a bölcsiben – pónikkal, lufikkal, hintákkal, ugrálóvárral tarkítva. Szép számban érkeztek is érdeklődők, hogy megtekintsék a környék egyetlen magyar nyelvű bölcsődéjét. Jelenleg a bölcsi négy gyermekkel üzemel, befogadni tizenkét gyermeket tudna. A lelkész elmondta,
legalább hat-hét gyermekre lenne szükség ahhoz, hogy anyagilag arányosan fenn tudják tartani az intézményt, így most még nagyon nagy szükség van a gyülekezet és a presbitérium jóakaratára és támogatására.
– beszélgetünk a lelkésszel, aki elárulta nagyon sokat imádkozik a bölcsőde működtetéséért és azért, hogy minél többen szívvel bele tudjanak állni ebbe az ügybe.
A bölcsőde alkalmazottai már mind zsigárdiak, jelenleg három munkahelyet teremt ez az intézmény a faluban.
A nyár roppant jól telt a református egyház háza táján, a lelkész úr sok sikeres tábort levezényelt, a nyárzáró táborra éppen a bölcsődében került sor.
Itt a helyi konfirmandusok és önkéntes anyukák is segédkeztek. A közösségi összefogás mindegyik táborban jól működött, állandóan volt friss termény, finomság, étel, játék, amivel biztosították a gyermekek örömét. A bölcsődés tábort három napon át (augusztus 28-30.) működtetik – leginkább az intézmény népszerűsítése a cél.
Zsille Baranyai Csilla lelkes anyukaként, önkéntesként számol be arról, hogy ez a tábor úgy, mint az intézmény is
hiánypótló a Mátyusföldön, sőt talán a Felvidéken is, hiszen nem nagyon hallottunk más, intézményi magyar nyelvű bölcsődéről még a széles vidéken sem.
– mondta a többgyermekes anyuka, aki rendkívül szívén viseli a bölcsis tábort. Örül annak, hogy távolabbi falvakból, az egész régióból érkeztek ide anyukák és apukák a kisgyermekeikkel, és rendkívül örültek a Ringató foglalkozásnak is, amelyet Cséfalvay Ivett tartott a táborban.
A zsigárdi református gyülekezetnek a nyár során sikerült bővítenie a gyülekezeti ház tájékát is egy kinti terasszal és egy tetőtéri szobával is. A lelkész biztos abban, hogy ezek a terek is az ifjúság és a gyülekezet hasznát szolgálják majd.
