2023. július 29., 20:38

Erasmus+ – Négy ország fiataljainak drogprevenciós munkája

2023. július 25-e és 27-e között Párkányban zajlott az Erasmus+ Nemzetközi Ifjúsági Csereprogram újabb rendezvénye, amelybe ezúttal is négy ország fiataljai (Szlovákia, Magyarország, Románia és Lengyelország) kapcsolódtak be.

Erasmus
Galéria
+1 kép a galériában
az előkészítői cseretalálkozón
Fotó: Babindák Ernő

Az ún. előkészítői cseretalálkozón mindegyik résztvevő közösségből egy-egy csoportvezető vett részt, köztük a csatai Babindák Ernő is. Mint mondta, a projekt ezen szakaszában megismerik a résztvevők nézőpontjait, feladataikat, de egyeztetik a tervezett programok helyszíneit, az időbeosztást, valamint a szállás körülményeiről is szót ejtenek:

A partnerség szempontjából fontos, hogy a megfelelőség szempontjából közösen szemügyre vegyük a helyszínt, ahogy az is, hogy a partnereinkkel egyeztessük a találkozók részleteit. Sok más mellett az is fontos, hogy a résztvevők számára biztosítani tudjuk a vallásukhoz, az étkezési szokásaikhoz szükséges feltételeket. A találkozónk alkalmával megbeszéltük, illetve elkészítettük a szükséges eszközök listáját, kiválasztottuk a feladatok megvalósítóit és azok felelőseit is; megállapodtunk a folyamatos kommunikáció közösen preferált platformjában az utazást illetően.”

Az alulról jövő kezdeményezésként megvalósuló, kétszer kilencnapos, We Try To Keep Youth Away From Drug Addiction elnevezésű ifjúsági csereprogram célja, hogy Szlovákia, Magyarország, Románia és Lengyelország fiataljai felhívják a figyelmet a drogprevenciós munka hiányterületére; az egymástól való tanulásra és a kortárssegítés fontosságára kívánnak hangsúlyt fektetni. A projekt három szakaszra van felosztva: az előkészítői cseretalálkozót egy szlovákiai, majd egy romániai alkalom fogja követni.

Számunkra nagyon fontos, hogy a partnerek bizalmát elnyerjük, s ez legjobban a személyes találkozó során válik lehetségessé. Az ifjúsági cseréken tervezett tematikus munkának a célja elsősorban megértetni a fiatalokkal, hogy melyek azok az okok önmagunkon belül, amelyek oda vezetnek, hogy valaki függővé váljon. Az okok megértésén túl fontos megszerezni azokat az információkat és készségeket, amelyek segítenek megelőzni a szerhasználat kialakulását, és azt, hogy mit tehetünk mi, ha nekünk van szükségünk segítségre, vagy ha másoknak a környezetünkben erre van szüksége”

– tette hozzá Babindák Ernő.

A projektet az Európai Unió Erasmus+ programja támogatja.
Erasmus
Galéria
+1 kép a galériában
Megosztás
Címkék

Iratkozzon fel napi hírlevelünkre

A Facebook drasztikusan korlátozza híreink elérését. A hírlevelünkbe viszont nincs beleszólása, abból minden munkanapon értesülhet a nap 7 legfontosabb híréről.