Auschwitz felszabadításának 80. évfordulóján a holokauszt történetéról tudhatnak meg többet a galántai diákok
A közelgő Holokauszt Nemzetközi Emléknap alkalmából készített elő panelkiállítást a Galántai Kodály Zoltán Gimnáziumban és galántai székházában a népművelési központ. A tárlat anyagát a központ a Szeredi Holokuszt Múzeum dolgozóinak segítségével állította össze. A nyilvánosság elé tárnak egy különleges, 1949-ben készült képes kordokumentumot is.

A Galántai Népművelési Központ a Galántai Kodály Zoltán Gimnáziummal és a Galántai Műszaki Szakközépiskolával együttműködve a Holokauszt Nemzetközi Emléknapja alkalmából oktatási jellegű kiállításokat készített a diákok számára, A holokauszt Szereden címmel.
A kiállítások célja, hogy a diákok tanáraikkal együtt őszintén és nyíltan beszéljenek a holokausztról, az áldozatokról, hogy ne merüljön feledésbe az időszak, amely szörnyű módon érintett rengeteg embert.
- magyarázta portálunknak a Galántai Népművelési Központ igazgatója, Bukovszky László.
A magyar nyelvű kiállítást a Kodály Zoltán gimnáziumban, míg a szlovák nyelvű tárlatot a műszaki szakközépiskolában helyezték el. A kiállítás a Tiso féle szlovák állam történetét mutatja be, illetve a szeredi munkatábornak a működését és az itt történt tragikus eseményeket. Február hetediékig látogatható mindkét tárlat. Ezenkívül a népművelési központ épületében is elhelyezésre kerül egy, a holokauszt témáját körbejáró kétnyelvű panelkiállítás.
– tette hozzá Bukovszky László. Nem véletlenül kerültek a panelkiállítások iskolákba, hiszen nagyon fontos az oktatást a legalapvetőbb emberi dolgokkal, jogokkal elkezdeni. Meg kell ismertetni a fiatalokkal azt, hogy bizonyos diktatúrák micsoda tragikus történeteket tudnak kigenerálni és milyen tragikumba torkollhatnak ezek a rendszerek.
