Átadták az Év Sportolója 2020 díjait Dunaszerdahelyen

A tavalyi kedvezőtlen járványidőszak miatt a 2020-as év legkiemelkedőbb sportolóinak díját idén adták át a dunaszerdahelyi Csaplár Benedek Városi Művelődési Központban. Dunaszerdahely számos sikeres sportolóval büszkélkedhet, akik a város hírnevét nemcsak belföldön, hanem külföldön is ugyanolyan lelkesedéssel viszik tovább.

Év Sportolója 2020-Dsz
Fotó: Reczai Lilla

Az Év Sportolója Díj ötlete az Ifjúsági és Sport Bizottságtól származik, amelynek odaítélésével további szép sikerekre szeretnék ösztönözni a fiatal sportolókat, akik egyúttal sportklubjukat, valamint Dunaszerdahelyt is képviselik. A díjra a dunaszerdahelyi sportszervezetek, illetve a helyi lakosok tehetnek javaslatokat öt kategóriában.

Év sportolója 2020-DSZ
A. Szabó László alpolgármester beszéde
Fotó:  Reczai Lilla

A díjakat Dunaszerdahely alpolgármesterei – Karaffa Attila és A. Szabó László –, valamint Nagy Krisztián, a városi szakbizottság Ifjúsági és Sport Bizottság vezetője adták át.

Nagy Krisztián, az Ifjúsági és Sport Szakbizottság vezetője

A. Szabó László a díjátadón elmondta, hogy a koronavírus-járvány miatt nem sok lehetőség adódott a sportolásra és az edzésekre sem, hiszen számos nagy sportesemény is elmaradt a tavalyi évben. Mindazonáltal a sikerek az apró dolgokon múlnak, s a sport azért csodálatos, mert vagy nyerünk, vagy tanulunk belőle.

Nagy Krisztián annyit tett hozzá, hogy a 2020-as év nagyon specifikus volt, mindezek ellenére remek eredmények születtek, amelyekre nagyon büszkék lehetnek a sportolók, azok rokonai és természetesen a város is. A dunaszerdahelyi városi televízió rövid kisfilmben mutatta be a város életében zajló sportolási tevékenységeket.

A díjátadón a tizenöt év alatti egyéni sportolókat díjazták először, akik között a második helyet Bodó Barnabás birkózó foglalta el. Barnabás a dunaszerdahelyi birkózóklub tagja a rimaszombati szabadfogású bajnokságon a 33 kg-osok mezőnyében nem talált legyőzőre.

A kategória győztese pedig Hegedűs Attila birkózó lett, aki tizenegy évesen a birkózóklub tagja, és már számos sikert tudhat maga mögött.

Balról: Hegedűs Attila és Bodó Barnabás

A tizenhat és húsz év közötti egyéni sportoló kategóriában negyedik helyen végzett Kósa Tomáš karatézó, harmadik lett Bacsfai Réka birkózó, második helyezett lett Csörgő Tomáš birkózó, aki tavaly négy dobogós helyet foglalt el különféle versenyeken.

Ebben a kategóriában Vodnyánszky Renáta atléta érdemelte ki az első helyet, aki 2020-ban különféle versenyszámokban nyolc alkalommal is a dobogón végzett.

Balról: Csörgő Tomáš, Bacsfai Réka és Kósa Tomáš

Felnőtt egyéni sportoló kategóriában a elismerésben részesült Nyári Richárd, a Sport Fanatic jeges és hosszútáv úszója, valamint Petényi Tamás sakkozó, aki helyett az édesanyja vette át az elismerést (Tamás következő megmérettetésre készül, egy újabb szlovákiai bajnokságra), továbbá Peter Plavec, szintén jeges és hosszútáv úszó. A harmadik helyen Gányovics Balázs szerepelt, aki a dunaszerdahelyi birkózó klub versenyzője. A kategória második helyezettje Hakszer Balázs birkózó, a 65 kg-os és a 67 kg-os mezőnyben is diadalmaskodott az országos bajnokságon.

Az első helyet pedig Kalmár Zsolt érdemelte ki, aki az FC DAC színeiben a legtöbb gólt szerző játékos.

Balról: Kalmár Zsolt, Hakszer Balázs, Gányovics Balázs, Nyáry Richárd, Peter Plavec ​​​​​és Petényi Tamás édesanyja

A legsikeresebb csapat kategóriában a harmadik helyezett a Športuj s nami elnevezésű akrobata-rock and roll csapat lett. A legsikeresebb sportklub lett 2020-ban. A Megy Sportkkub lett a második helyezett, nyolc alkalommal is a dobogón végzett fedett, illetve szabadpályás országos bajnokságokon.

A győztes csapat pedig az FC DAC labdarúgó csapata. Több rekordot megdöntött a csapat 2020-ban, többek között az európai kupaküzdelmekben két ellenfelet is búcsúztatott.

Balról: az FC DAC képviselői és a Športuj s nami képviselői

A legsikeresebb edző kategóriában pedig Medgyes Renáta atléta edző állt a dobogó első helyére, őt követte másodikként Gaál Attila birkózó edző.

Gaál Attila (Medgyes Renáta nem tudott jelen lenni az átadáson)

Kartai Adél Dance Club táncosainak előadásai színesítették a díjátadót, akik számára a tánc magát az életet jelenti, ezért is alakultak meg és táncolnak már három éve.

A Kartai Adél Dance Club táncosai

Repertoárjuk nagyon szerteágazó, a céljuk pedig lehetőséget biztosítani a tánc szerelmeseinek és a minőségi szórakoztatás. A rendezvény végén a Nélküled című dal hangzott el Bittera Sophie Iman és Farkas Olivér előadásában.