2020. április 4., 10:34

Évet ismételnek-e diákok, ha nyárig már nem nyitnak ki az iskolák?

Egyelőre minden jel arra utal, hogy a diákok az idei tanévben már nem ülnek vissza az iskolapadokba. Branislav Gröhling oktatási miniszter viszont más lehetőségekben is gondolkodik, attól függően, hogyan fog terjedni nálunk a koronavírus-járvány. Már több mint 3 hete szünetel a tanítás valamennyi oktatási intézményünkben, a diákok távoktatásban próbálják átvenni a tananyagot. És úgy fest, ez június végéig így is marad.

Fotó: TASR

Igor Matovič kormányfő a Markíza Televízióban kijelentette, száz százalék, hogy a gyermekek június végéig otthon maradnak, a járványgörbe alakulása miatt. Megismételni az iskolaévet szerinte „túl erős kávé” lenne, de a döntést szakértőkre hagyja. Gröhling megerősítette, semmi ilyesmi nincs tervben.

Jelenleg nem tervezem a szünidő lerövidítését, sem az évismétlést, mivel 7 hónap már le van tanítva az iskolaévből klasszikus módon, a többi héten pedig távoktatás folyik”

– jelentette ki a tárcavezető.

Hozzátette: nincs kizárva semmi, az sem, amit Matovič szellőztetett meg, vagyis az iskolák zárva tartása június végéig.

Minden lehetőségről felelősen gondolkozunk és az iskolák megnyitásról végeredményben a Közegészségügyi Hivatal dönt. Minden lehetőség játékban van és ez a helyzet alakulásától függ. Egyelőre az érvényes, hogy az iskolák zárva vannak és visszavonásig távoktatás folyik”

– mondta.

A legnagyobb oktatási reform

Az iskolaévet rendes időben tervezik befejezni. Gröhling szerint, ha valamelyik iskolában nem sikerül átvenni az egész tananyagot, akkor az Állami Pedagógiai Intézettel karöltve egy iránymutatást készítenek elő, hogy lehet azt átvinni a következő évfolyamba.

Hozzátette azt is, hogy a dolgok még változhatnak, minden a járvány alakulásától függ. A pedagógusok készek arra, hogy távúton tanítsák le a tanévet.

Az oktatási tárca vezetője úgy véli, a fő tananyag ily módon is átvehető a diákokkal, mert a modern módszerek erre lehetőséget adnak, csak a hátulütőiket kellene valahogy kiszúrni.

Vladimír Crmoman, a Szlovák Tanítók Kamarájának elnöke szerint most arra kell törekedni, hogy letanítsák azt, ami a legfontosabb, és kihagyják a kevésbé lényeges dolgokat. Arra kell törekedni, hogy össze legyen hangolva az online kommunikáció a tanítók, a diákok és a szülők között. Szerinte beindult a dolog, a pedagógusok új applikációkat tanulnak, kommunikálnak a diákokkal.

Az utóbbi fél évszázad legnagyobb oktatási reformja ment végbe, méghozzá kényszerből”

– tette hozzá.

Mit kell megoldani, ha ebben az iskolaévben már nem nyitnak ki az iskolák?

- a középiskolai felvételiket

- a szóbeli érettségiket, amelyeket az iskolák kinyitása utánra terveztek

- a szociálisan nehéz helyzetben lévők oktatását

- a tananyag egy részének átvitelét a következő évfolyamba

Megosztás
Címkék

Iratkozzon fel napi hírlevelünkre

A Facebook drasztikusan korlátozza híreink elérését. A hírlevelünkbe viszont nincs beleszólása, abból minden munkanapon értesülhet a nap 7 legfontosabb híréről.