2026. augusztus 28., 11:11

Újabb áradás veszélye miatt felfüggesztették a mentést a kínai-nepáli határvidéken

A kínai hatóságok pénteken ideiglenesen felfüggesztették a mentési munkálatokat a Nepál és a kínai Tibeti Autonóm Terület határvidékét sújtó szerdai villámáradás helyszínén egy újabb árhullám veszélye miatt - közölte pénteken a CCTV kínai állami televízió.

Hogyan tovább?
Fotó: pexels.com

A CCTV beszámolója szerint a hatóságok elrendelték a mentőcsapatok visszavonását, miután a Bhote Koszi folyón kialakult természetes torlasz mögött felgyülemlett víz túlfolyni kezdett. A térségbe korábban bejutott mentőegységeket arra utasították, hogy legalább egy kilométerrel vonuljanak vissza, a mentőcsapatokat pedig készenlétbe helyezték.

A két nappal korábbi katasztrófát egy gleccserről lezúduló jég- és törmeléklavina okozta. A hatalmas mennyiségű jég, sár és kőtörmelék eltorlaszolta a folyót, az így felgyülemlett víz pedig később hatalmas árhullám formájában zúdult le a folyóvölgyön.
Megosztás
Címkék