Spanyolországban ismét meghaladta a kétszázat az elhunytak száma
Spanyolországban 217-en haltak bele az új koronavírus-fertőzésbe az elmúlt egy napban, a halálozások száma öt nap után emelkedett ismét kétszáz fölé - közölte a spanyol egészségügyi minisztérium csütörtökön.

A SARS-CoV-2 nevű vírus eddig 27 321 ember halálát okozta a dél-európai országban.
A fertőzést 143 374-en győzték le, a gyógyultak száma több mint 2500-zal emelkedett egy nap alatt.
A koronavírust összesen 272 646 ember szervezetében mutatták ki, 229 540 esetben PCR-teszttel még aktív, 43 106 esetben ellenanyag-vizsgálattal már lezajlott fertőzést igazolva.
A szaktárca jelentése szerint 506 új fertőzöttet regisztráltak az elmúlt 24 órában, 195-öt Katalóniában és 88-at a madridi autonóm közösségben, amely továbbra is a járvány által leginkább sújtott két tartománynak számít.
"Jó úton haladunk, de továbbra is óvatosnak kell maradni" - fogalmazott Fernando Simón, a spanyol egészségügyi riasztási és vészhelyzeti koordinációs központ igazgatója napi online sajtótájékoztatóján értékelve az adatokat.
A járványügyi vezető szerint az országban bevezetett lazításoknak egyelőre nem volt kedvezőtlen hatása a járvány alakulására.
Salvador Illa spanyol egészségügyi miniszter a szokásos heti parlamenti bizottsági meghallgatásán beszámolt arról, hogy március 10-e óta az állam 140 millió védőfelszerelést és 4,2 millió gyorstesztet juttatott el a tartományoknak.
A madridi autonóm kormány tájékoztatása szerint az idősotthonok bentlakóinak és dolgozóinak vizsgálatára több mint 29 ezer gyorstesztet osztottak szét. Az eddig elvégzett 15 ezer teszt 38 százaléka, mintegy 5700 lett pozitív.