Politikai előítéletek alapján ítélkeznek Németországban Magyarországról - véli egy német politológus
Sok minden, amit Magyarországról a német sajtóban olvasni, hallani lehet, nagyrészt tudásfoszlányokból áll, amelyeket politikai előítéletek alapján állítottak össze, és ezekből alakult ki a jelenlegi narratíva - jelentette ki Werner J. Patzelt, a Mathias Corvinus Collegium Brüsszel kutatási igazgatója abban az interjúban, amelyet a magyar közmédia tudósítójának adott Berlinben Ungarn verstehen (Értsük meg Magyarországot) című könyvének bemutatóján.
Hozzátette: a jelenlegi narratívában annak kell szerepelnie, hogy Magyarország "nem akar beilleszkedni" az Európai Unióban, "folyamatosan áll elő különleges kérésekkel, fellép az európai eszmeiség ellen, és ami a legrosszabb, az orosz agresszor barátja".
- emelte ki.
- mondta.
- fogalmazott a politológus.
Patzelt hangoztatta:
egy olyan régóta fennálló, jó kapcsolat megszakítása, mint a magyar-német barátság, semmilyen körülmények között nem engedhető meg.
- fogalmazott.
Idézte Helmut Kohl volt kancellárt, aki "mindig azt mondta, hogy Németország pontosan az EU kisebb országainak barátja kell, hogy legyen, és Magyarország is közéjük tartozik".
- jelentette ki.
A bemutatón Bauer Bence, a Magyar-Német Intézet az Európai Együttműködésért igazgatója méltatta Patzelt tevékenységét, és emlékeztetett arra, hogy a politológusnak fontos szerepe volt a CDU-ban, ő volt a kampánytanácsadója a párt szászországi szervezetének. Mint mondta, a szerző a Matthias Corvinus Collegium égisze alatt működő Magyar-Német Intézet vendégoktatója is volt, nagyon sok helyre eljutott Magyarországon, és ki tudott alakítani egy differenciált Magyarország-képet, "mert mindenki, aki már többet tud Magyarországról, pozitívan nyilatkozik".
Méltatta, hogy
a könyv objektív képet fest, próbálja leírni a magyar politika, magyar közélet motivációit, és az fontos hozzáadott érték.
Mint mondta, a könyv foglalkozik politikával, közélettel, de Patzelt bemutatja a kritikákat is, amelyeket Magyarországról írnak. Hozzátette: "nagyon sok Magyarországról kialakult vita, diskurzus Németországról sokkal többet elárul, mint hazánkról".
Bauer Bence hangsúlyozta, hogy a nagynevű Langen Müller Verlag müncheni kiadónál megjelent könyvre máris nagyon sok visszajelzés érkezett, sokan veszik és olvassák.