2024. július 20., 17:46

Olaf Scholz a demokrácia melletti kiállásra szólított fel a Hitler elleni merénylet évfordulóján

Olaf Scholz német kancellár szombaton Berlinben a demokrácia és a szabadság melletti kiállásra szólított fel az Adolf Hitler elleni nevezetes merénylet, a Valkűr-hadművelet 80. évfordulóján.

Ukránoknak üzent
Olaf Scholz
Fotó: TASR
Az 1944. július 20-i puccskísérlet kudarcot vallott. Az ellenállást egyesítő célok azonban nem

- fogalmazott Scholz a kormányzati megemlékezésen.

Hozzáfűzte: a náci diktatúrának volt alternatívája, egy jobb Németország.

Ez a mi alaptörvényünk Németországa

- hangsúlyozta a német alkotmányra utalva.

Az ellenállás arra emlékeztet, hogy nem szabad lemondani a történelemmel való szembenézésről.

Mindenkinek fel kell vállalnia, hogy "rajta múlik" - mondta a kancellár.
A demokratikus Németország egyszerű állampolgárainak nem kell az életüket kockáztatniuk, mint azt a Hitler elleni bombamerényletet irányító Claus Schenk von Stauffenberg ezredes tette. Ugyanakkor

- fűzte hozzá - azt látni kell, hogy a "demokráciánk a mi fáradhatatlan erőfeszítéseinkre, mindannyiunk erőfeszítéseire támaszkodik". Mindenkinek be kell kapcsolódnia, és szembe kell szállnia az embercsoportok iránti gyűlölettel és a szélsőségességgel.

Kapcsolódó cikkeink

Megosztás
Címkék

Iratkozzon fel napi hírlevelünkre

A Facebook drasztikusan korlátozza híreink elérését. A hírlevelünkbe viszont nincs beleszólása, abból minden munkanapon értesülhet a nap 7 legfontosabb híréről.