2022. április 6., 07:51
Frissítve: 2022. ápr. 7. 13:54

Az orosz-ukrán háború 42. napja: Háború minden fronton? - HÍRFOLYAM

Még mindig lőnek? Még mindig egymást vádolják? Még mindig szankciók?... Még mindig nem elég?

Harkiv, szétlőtt ház
Harkivi helyzetkép
Fotó: TASR
Egy kisebb országnyi menekült, akiket el is kell látni
Pártatlan vizsgálat szükséges!
Eldöntött, hogy vesztes(?)
Tavaszi segítség

Kétszer ad, aki gyorsan ad.

Lavrov: Bucsa egy torpedó a béketárgyalásoknak

Szergej Lavrov orosz külügyminiszter mai sajtótájékoztatóján elutasította, hogy Oroszországnak bármi köze lenne a kijevi agglomerációban található Bucsa városában talált több száz holttesthez. A miniszter szerint a "nyugati és az ukrán propagandagépezet napok óta táplálja a hisztériát a – ha jól értettük, az ukrán fegyveres erők által készített – videó körül.
Lavrov szerint a videó célja, hogy "megtorpedózza a folyamatban levő béketárgyalásokat, mikor már látszott a fény az alagút végén". 

https://t.me/MFARussia/12260
Ingyen üzemanyag a szemfüleseknek

Háborúban nemcsak drága az üzemanyag, hanem hiánycikk is. Élelmes ukránok egy elhagyott orosz 9T452  rakétaszállító tankját csapolják meg. Sajnos, a település nevét nem tüntették fel.  A fegyverrendszer 1975-től van használatban.

Dolgoznak az ukrán tankelhárítók

Stugna-P páncéltörő rakétarendszer működését mutatja be egy fegyverekre specializálódott Twitter-csatornak. A felvételen egy 3600 méterre található orosz tankot lőnek ki. A Stugna-P egy ukrán fejlesztésű rendszer. Eredetileg a lézeres rávezetésnél az irányzónak a becsapódásig követni kellett a célpontot. Ha azonban az ellenfél ezt észlelte, akkor ki is lőhették az irányzót. Ezért a rendszert úgy fejlesztették, hogy 50 méter távolságból is irányítható legyen. Hatótávolságának felső határa 5500 méter.
A felvételt ma tették közzé, de korábban is készülhetett. A videó felirata a végén az orosz megszállók halálát kívánja.

Stoltenberg: a NATO-nak hosszan tartó szembenállásra kell felkészülnie Oroszországgal

Leszögezte: nincs jele annak, hogy Vlagyimir Putyin orosz elnök feladta vagy megváltoztatta volna az egész Ukrajna ellenőrzésére és a nemzetközi rend átírására vonatkozó törekvéseit.

Nato
Fotó:  TASR/AP
Moszkva teljes körű offenzívára készül Kelet-Ukrajnában, a Donyec-medence teljes régiójának ellenőrzésére. Ukrajnának ezért sürgősen katonai támogatásra van szüksége, nehéz- és könnyűfegyverekre egyaránt

- mondta Stoltenberg.

Úgy fogalmazott: az ukrajnai Bucsa városában a civilek tömeges kivégzése megmutatta Putyin háborújának természetét. Civilek megölése háborús bűn, a katonai szövetség a mészárlás felelőseinek elszámoltatását sürgeti - tette hozzá a NATO-főtitkár. 

Borogyianka romokban

Az Ukrán Védelmi Minisztérium által közzétett videón a Kijevtől 40 kilométerre északnyugatra található Borogyianka város látható. A háború előtt a lakossága 13 ezer fő volt. A légi felvételen masszív pusztítás látható. 

Jaroslav Naď Szlovákiában javítaná a szétlőtt ukrán tankokat

Szlovákiában javíthatnák a megrongálódott ukrajnai haditechnikai eszközöket – jelentette ki a mai kormányülés előtt Jaroslav Naď védelmi miniszter. 

Kevesebb üzemanyag marad a háború folytatására?

Szerencsére emberéletben nem esett kár.

Meg kell fizetni a háború árát!
Törökország független vizsgálatot követel a bucsai tömeggyilkosság ügyében

Törökország független vizsgálatot követelt a hatalmas nemzetközi felzúdulást kiváltó bucsai tömeggyilkosság ügyében szerdán.

 

Oroszország növeli kőszén-kitermelő és exportkapacitásait

Oroszország lendületes ütemben növeli kőszén-kitermelő és export kapacitását elsősorban az ázsiai kereslet kielégítésére.

Súlyos következményekkel járna a német gazdaságra nézve a gázhiány

Az ukrajnai háború miatt esetleg kialakuló akut gázhiány súlyos következményekkel járna a lakosságra nézve a német szövetségi hálózati felügyelet, a Bundesnetzagentur szerint.

 

Miért nem lehet véget vetni a pusztításnak, gyilkolásnak?

Miért az ártatlanok szenvednek?

Az Egyesült Államok fokozná a katonai jelenlétét Kelet-Európában

Az újabb kelet-európai bázisokat azok az országok finanszírozhatnák, amelyek több amerikai katonát szeretnének határaikon belül látni. Például Lengyelország, Románia és a balti országok.

Megosztás
Címkék

Iratkozzon fel napi hírlevelünkre

A Facebook drasztikusan korlátozza híreink elérését. A hírlevelünkbe viszont nincs beleszólása, abból minden munkanapon értesülhet a nap 7 legfontosabb híréről.