A járvány ellenére is milliók ültek repülőre Amerikában hálaadáskor
Annak ellenére, hogy az Egyesült Államokban a kétszázezret közelíti a napi új fertőzések száma, amerikaiak tömegei ültek repülőre a múlt hétvégén, hogy a 26-ai hálaadás szerdától vasárnapig tartó ünnepére szeretteikhez utazzanak, illetve oda időben meg is érkezzenek – közölte tegnap az amerikai repülésbiztonsági hatóság.

A TSA adatai szerint pénteken és szombaton az Egyesült Államok repterein több mint kétmillió utast ellenőriztek. Az amerikai televíziók tudósításai szintén zsúfolt légikikötőkről számoltak be. A hatóság közölte: március közepe óta nem vásároltak ennyien repülőjegyet, akkor több mint egymillióan utaztak légi úton – körülbelül ennyien szálltak gépre csak pénteken. Ez a szám egyébként negyven százaléka a tavalyi hálaadásnap előtti péntek utasmennyiségének. A légitársaságok többsége ugyanakkor – jóllehet, a szövetségi kormányzat dollármilliárdokkal segítette meg őket – nem fizeti vissza a repülőjegy árát abban az esetben sem, ha valaki egészségi okokra hivatkozva kénytelen lemondani az utazásról.
Az Amerikai Automobil Szövetség (AAA) szerint az idei hálaadási ünnep előtt az utazások számának legalább tízszázalékos esése várható a járvány és a korlátozó intézkedések miatt. Előreláthatóan mintegy 48 millióan ülnek autóba, 4,3 százalékkal kevesebben, mint egy évvel ezelőtt. A légi utazások számában következik be a legnagyobb, 48 százalékos zuhanás, becslések szerint mindössze 2,4 millióan szállnak gépre idén a hálaadáskori utazás kedvéért.