Nem is gondolná, mennyi veszélyforrással jár a home office
Rengeteg webkamerát használunk most, és ezt a kiberbűnözők is pontosan tudják. És ami a nagyobb baj, ki is használják.

A koronavírus-járvány idején a kapcsolattartás fő eszköze az internet lett, az emberek videohívásokkal érintkeznek, és ez egy mindig is létező problémát erősített fel. Még a koronavírus-járvány előtt Mark Zuckerberg, a Facebook alapítója is beismerte, hogy letakarja a számítógépe kameráját és beragasztja a beépített mikrofonját is.
A kiberbűnözők pedig ugyanúgy tudják, hogy most minden fontos információ ezeken a csatornákon vándorol, ezért igyekeznek a zavarosban halászni. Egy rosszindulatú trójai vírussal átvehetik az irányítást a webkameránk felett, és gyakorlatilag folyamatos betekintést nyernek az életünkbe. Van, akit éppen a felvételekkel próbálnak megzsarolni, máskor viszont az egész készülék felett átveszik az irányítást, kényes céges vagy éppen saját banki adataink is hozzáférhetővé válhatnak.
A szakértők azt javasolják, hogy csak megbízható, ismert cégek szolgáltatásait használjuk, de akkor is óvatosan: folyamatosan tudatosítani kell, hogy nem vagyunk biztonságban.
Emellett persze jöhet a Zuckerberg-féle ragasztós technika, és azt is javasolják, hogy az eszközeinket kapcsoljuk ki a használat után, nem elég alvó módba állítani, mert olyankor kívülről még mindig aktiválni tudják a kamerát és a mikrofont.