MG4 Electric XPower: Ennyi pénzért senki nem ad ennyi lóerőt!
Elektromos autóknál egyedülállónak számít, hogy egy modellcsalád 5 különféle verziót kínál. Ehhez az új MG4 katalógusát kell fellapoznunk, ahol az a bizonyos öttagú választék 170-től 435 lóerőig terjed, háromféle akkumulátorral, egy vagy két motorral, front- vagy összkerékhajtással, 32 900-tól 44 200 euróig terjedő árskálán. Mi ezek közül az abszolút csúcsmodell XPower verziót kaptuk meg tesztelésre, a maga 435 lóerejével, két motorjával és félelmetes 3,8 másodperces százas gyorsulásával. Hozzátéve még, hogy ilyen teljesítményű elektromobilt ennyi pénzért nagyítóval sem találnánk a hazai piacon.

Kezdjük azzal, hogy az MG4 pont olyan dinamikus fazonú autó, mint a márka többi terméke. Az összképen kívül ez a részletekben is bőséggel tetten érhető, lásd a pengemetszésű elülső-hátsó lámpákat, a hűtőrácsot szegélyező fekete bumerángokat, az attraktív küszöbbetéteket, a hátsó fényhidat és a dupla tetőpspoilert.
A gyönyörű ívű motorháztetőt két kőkemény perem határolja, a hátsó részt pedig alul egy impozáns áldiffúzor zárja. Hab volt a tortán a tesztautó Racing Green dukkózása, amely ebben a matt kivitelben mutatott igazán jól.
Az egzotikus mintázatú 18 hüvelykes alufelnik mögött pedig a csakis erre a típusra jellemző XPOWER feliratú féknyergek virítottak, messziről is jól látható narancssárga színben.
A beltér meglehetősen vegyes benyomásokat kelt. A frontpanel a maga 2 digitális kijelzőjével együtt is eléggé kopár, a középkonzol egyetlen ékessége szintén csupán a már divatjamúltnak nevezhető, mosógéptárcsás menetmódválasztó.
Attraktív holmi viszont az alul-felül lecsapott kormány, bár multifunkcionális nyomógombjait egy ideig tanulni kell. Digitális csatlakozóból (USB-port) összesen hármat találtunk az autóban, a 2 elülső egyike C-típusú volt.
Nem hiányzott a wifi-hotspot, illetve a komplett telefoncsatlakozás lehetősége sem, az egyéb értékesebb szereltségi tételek közül pedig a navigáció és az egyzónás automata légkondi érdemel említést, bár az utóbbi kezelése kissé komplikált. Nagyon kényelmesnek találtuk az autó üléseit, széles ülőlapokkal és háttámlákkal, elöl jó oldaltartással.
Hátul ugyan jól jött volna egy kihajtható középső kartámla, de hiányát ebben a kategóriában nem igazán lehet számon kérni. Inkább a koffer mérete felett boronghatnánk picit, de a 363 liter a kocsi fazonjából adódik.
Bővítésekor pedig már több mint 1,1 köbméterrel gazdálkodhatunk.
Az MG4 Electric civil változatai 170, 204 vagy 245 lóerős motorokkal kaphatók, kizárólag hátsó meghajtással. A tesztelt csúcsverziót viszont 2 villanymotor hajtotta, elöl 204, hátul 231 LE teljesítménnyel és gigantikus 600 Nm-es össznyomatékkal. Az összesen 435 lóerő az elektromobiloknál kimondottan alacsonynak számító 1850 kg-os önsúllyal kombinálva rakétaszerű 3,8 másodperces százas sprintet eredményez, ami a szupersportkocsik sajátja.
Történik mindez szinte ünnepi csöndben, és azzal a folyamatossággal, amire csak a váltófokozatok nélküli villanymotor képes. Ha pedig nem kizárólag a többi autó folyamatos lealázása a cél, a sportrezsimen kívül 4 másik üzemmódot (Eco, Normal, Snow, Individual) is választhatunk. Az energia-visszatermelés (rekuperáció) is 4 szinten állítható be, amelyek közül a leghasznosabb a mindenkori közlekedési helyzetre reagáló adaptív mód.
Az XPower kivitel sajátja még az elektronikus difizár, és természetesen a vezetéstámogató rendszerek egész sora, bár ezek közül az adaptív tempomat néha kissé túl szigorú, főleg a kanyarokba történő behajtáskor. Ami pedig a fogyasztást, a hatótávolságot és a töltési módokat illeti, lásd a műszaki adatokban…
