Cenzor helyett közösségi vélemény? Zuckerberg is kipróbálja, ami Musknak már bevált
Miután a Meta alaposan felsült a 2016-ban indított tényellenőrző programjával, a jobb későn, mint soha elvét követve kihátráltak belőle.

A Meta felhagy tényellenőrzési programjával a hozzá tartozó közösségimédia-felületeken és enyhít a vélemények szabad kifejtésének korlátain. Ezt Mark Zuckerberg még január 7-én jelentett be.
Zuckerberg elmondta, a jövőben nem veszik igénybe külsős úgynevezett "tényellenőrök" (fact checkers) munkáját, hanem az X közösségi oldalon alkalmazott "közösségi bejegyzések" (community notes) módszerére térnek át.
Ennek lényege, hogy maguk a felhasználók jelezhetik, ha egy-egy megjelent tartalmat kifogásolnak.
– mondta a Facebook, az Instagram, a Threads és a WhatsApp tulajdonosa.
Az új lehetőség már fel is került a Help centerbe, ahol feliratkozhatunk az azzal kapcsolatos értesítésre, hogy jogosultak vagyunk-e részt venni a programban. Az információt elsőként Alessandro Paluzzi mobilfejlesztő szúrta kis és osztotta meg.
A hivatalos verzió szerint
A közösségi jegyzetek Meta verziója ugyanúgy fog működni, mint a jegyzetek már X-en, a jóváhagyott közreműködők egy csoportja feljogosítja a javasolt jegyzetek áttekintésére és értékelésére, amelyek azután megjelenítik vagy sem a felhasználók számára.
És csakúgy, mint a közösségi feljegyzések X-en, a Meta bejegyzései a közreműködők konszenzusa alapján jelennek meg, és ami még fontosabb, az egymással ellentétes politikai nézőpontú jegyzetek közreműködőinek beleegyezése szükséges ahhoz, hogy elérjék a megjelenítési küszöböt.