Bejárt 170 országot. Párizst a világ legrosszabb helyei közé sorolja

Az amerikai Lauren Heavner egy harcedzett világutazó. Már 170 országban járt, tapasztalatait és megfigyeléseit a közösségi médián keresztül osztotta meg. Kiszúrt például öt olyan országot, amelynek meglátogatását nem ajánlja, és eléggé meglepő módon ezek között Kanada vagy Franciaország is szerepel.

Másként látja
Lauren Havner
Fotó: TikTok

Az utazó tanácsa szerint különösen Párizst érdemes elkerülni, amit az egyik legrosszabb helynek tart.

Kanadán és Franciaországon kívül további három ország, amely nem nyerte el Heavner tetszését: Monaco, Ghána és Malajzia. Franciaország azonban egyértelműen a legellentmondásosabb hely.

Kérem, ne hibáztassanak ezért, szinte félek kimondani” - idézi a Daily Mail az utazót. „Párizs túlértékelt, és ez Franciaország legrosszabb része”

- tette hozzá a nő, aki azt tanácsolta az embereknek, hogy menjenek máshová, például a Riviérára.

Heavner a Daily Mailnek elmondta, hogy a Párizzsal szembeni ellenszenvének oka nem a biztonsági helyzet, bár a francia főváros egyes területeken kockázatos lehet.

Mondjuk úgy, hogy Franciaország nem éppen arról híres, hogy vörös szőnyeget gördít a külföldiek elé. Ha nem vagy felkészülve rá, akkor érezhetsz egyfajta hidegséget és óvatosságot, amit úgy érzékelhetsz, mintha egy fal lenne”

- mondta az utazó. 

Annak ellenére, hogy ennyire nem kedves Franciaországgal, elismeri, hogy voltak szép pillanatai az országban. Például élvezte a síelést Val-d'Isère-ben, és nagyon bájosnak írja le.

170 ország
Lauren Havner - kövesd az álmodat
Fotó:  TikTok
Ez egyike azoknak a helyeknek, amelyek olyanok, mint egy képeslap - hóval borított háztetők, kanyargós utcák és egy olyan időfelettiség, amely a bőröd alá fúrja be magát”

- írja.

Franciaországban az ételekért is járnak pluszpontok.

Mindenképpen megéri az utazást. És nem számít, hogy egy Michelin-csillagos étteremben lakomázol, vagy a sarki pékségben veszel egy bagettet”

- mondja, hozzátéve, hogy Franciaországban nem lehet megbánni, ha pénzt költesz ételre.

Hasonlóan ellentmondásos lehet Kanada felvétele azon öt ország listájára, ahová Heavner legszívesebben nem térne vissza. Ezt azzal magyarázza, hogy az ország egyszerűen nem kínál semmi különösebben izgalmasat egy amerikai számára.

Ismerősnek és kiszámíthatónak érzem. Hasonló a hangulata, de az emberek jobban viselkednek”

- mondja, hozzátéve, hogy ha ki kellene emelnie egy dolgot, akkor az Kanada francia nyelvű része lenne.

Québec egy gyöngyszem. Egy kicsit olyan, mint Európa Észak-Amerikában, macskaköves utcák vagy régi építészet”

- sorolja.

És bár a helyi étel, a poutine is ízlik neki, azt mondja, még ez sem csábítaná arra, hogy újra Kanadába látogasson.

Nagyszerű ország, de nem egészen egzotikus. Túlságosan is otthon érzem magam ott”.

Az első ötben még Malajzia, Ghána és Monaco szerepel. Bár az amerikai többször is járt már az apró európai hercegségben, zavarja, hogy nincs sokszínűbb kultúra, és nem sok látnivaló.

Nem lehet szabadulni az érzéstől, hogy mindent csak a rendkívül gazdagoknak építettek. Minden látogatás azonnal eszembe juttatja, hogy hol a helyem a táplálékláncban”

- mondja, hozzátéve, hogy Monacóban abszolút minden drága.

Ami Malajziában zavarja az utazót, az a férfiakra és nőkre vonatkozó kettős szabály. Míg a férfiaknál egyes helyeken nem számít, ha rövidnadrágot viselnek, addig a nőknek hosszú szoknyát kell viselniük, vagy el kell takarniuk a vállukat. Az amerikai ezzel kapcsolatban a híres Batu-barlangokat említi a szivárványlépcsővel. Csalódott Kuala Lumpurban is, ahol szerinte nincs semmi különleges.

Hasonlóan vélekedik Ghána fővárosáról, Accráról is, ahol óvatosnak kellett lennie.

Ez nem az a hely, amelyik éppen elkényezteti a magányos külföldit. Talán csak paranoiás voltam vagy talán csak egy megérzés volt, de egy rövid séta után inkább visszavonultam”.

Az amerikai a helyi férfiakat is kritizálja, akik szerinte abszolút bárhol képesek könnyíteni magukon.

Amit a leginkább magammal viszek Ghánából, az az ottani kemény valóság. A szegénységet nem lehet figyelmen kívül hagyni. Még a gyerekek is dolgoznak ott, a boltok tele vannak importáruval, amit a legtöbb helybéli nem engedhet meg magának”

- mondta a nő, hozzátéve, hogy ez az ország nem a passzív szemlélődésre ösztönöz, jobban oda kell figyelni a körülöttünk lévő dolgokra.

Mivel Heavner úgy érzi, nem szívta magába teljesen a légkört, lehet, hogy ad még egy esélyt Ghánának.

Ez egy olyan ország, amely visszahívja az embert. Nem a látnivalók miatt, hanem a megértés mélysége miatt, amelyet csak hosszabb tartózkodással érhetsz el, amikor jobban figyelsz, és megengeded magadnak a perspektívaváltást”

- zárta a beszélgetést.

 

Megosztás
Címkék

Iratkozzon fel napi hírlevelünkre

A Facebook drasztikusan korlátozza híreink elérését. A hírlevelünkbe viszont nincs beleszólása, abból minden munkanapon értesülhet a nap 7 legfontosabb híréről.