A leépítés folytatódik
2021 végéig összesen 2500 dolgozójától kíván megválni a U.S.Steel– mondta Ján Bača, a kelet-szlovákiai acélmű szóvivője. Az elmúlt esztendőben 1400 dolgozót érintett a leépítés, ám tekintettel a kialakult helyzetre azt tovább szeretnék gyorsítani. Elmondta, hogy megszületett a megállapodás a kollektív szerződés módosításáról is, amely egyszeri járulékot is felkínál a távozó munkavállalóknak.

A létszámcsökkentés elsősorban a nyugdíjasokat és a közvetlenül nyugdíj előtt állókat érinti, valamint azokat, akik 35 évnél többet töltöttek a vállalatnál.
Azok, akik közös megállapodással hagyják el az acélművet, egy havi bérük tizennyolcszorosát kaphatják kézhez végkielégítésképpen.
Ugyanakkor a vállalat folytatja a fiatal tehetséges szakközépiskolások, egyetemet végzők, mérnökök felvételét, akikkel már több éve együttműködnek. Ahogyan a U.S.Steel elnöke, James Bruno fogalmazott:
A mérnökök fiatal nemzedéke gyorsan változó társadalmunkban garanciát jelent az ipar és az iparág előtt álló kihívások megoldására. Mi rég óta támogatjuk a műszaki képzettséget.
Az üzem tavaly nyáron az európai acélpiac kedvezőtlen helyzetére hivatkozva 2500 alkalmazott elengedését helyezte kilátásba, azóta viszont a szóvivő szerint a piaci helyzet még rosszabb lett.
–mondta Ján Bača, azzal folytatva, hogy a helyzet romlani fog, ha az Európai Bizottság nem hoz az ipar számára védőintézkedéseket, hiszen az ipart ők is stratégiai jelentőségűnek tartják. A recessziónak köszönhetően az acél iránti kereslet mintegy felére csökkent, így a termelés mindenütt visszaesett.
- hangsúlyozta a U.S.Steel szóvivője.
- fejezte be Bača.
A U.S. Steel alkalmazásában pillanatnyilag mintegy 10500 fő van.