Szlovákiában is egyre többen utasítják el a koronavírus elleni oltást
A Szlovák Tudományos Akadémia (SAV) legújabb kutatásából kiderül, a korábbinál is többen állítják, ha lenne rá lehetőség, akkor sem oltatnák be magukat a koronavírus ellen. Az egyre romló tendenciának a későbbiekben még óriási jelentősége lehet.

Az Akadémia honlapján megjelent rövid tájékoztatás szerint, míg a legutóbbi, áprilisi felmérés idején a válaszadók 40,9%-a mondta azt, kész beadatni magának a vakcinát, addig szeptemberre ez a szám 23,5%-ra csökkent.
Egészen megdöbbentő adat, hogy az ország lakosságának több mint háromnegyede azt mondja, nem kér a COVID-vakcinából
A Hogy van Szlovákia? régóta követi a lakosság hozzáállását a vírushoz, korábban márciusban, áprilisban, illetve legutoljára szeptemberben végeztek hasonló kutatást a projektben résztvevő magánvállalatok és a Tudományos Akadémia szociológiai intézete.
A "ha ma lenne hozzáférhető vakcina, amelyet az EU is jóváhagyott, beoltatná-e magát"-formában megfogalmazott kérdésre a megkérdezettek 23,5%-a válaszolt igennel, 48,3%-uk határozott nemmel, és mintegy negyedük mondta azt, nem tud válaszolni.
A védőoltást elfogadók aránya fokozatosan csökken. Áprilisban még 48,3, májusban pedig már csak 25,9% volt. Érdekes adalék, hogy az idősebb korosztály is mennyire elutasító a védőoltásokkal szemben, mindössze minden negyedik hatvan év feletti megkérdezett mondta azt, beoltatná magát.
Ahogy az a korábbi felmérések során, úgy most is kiderült, a vakcinához való hozzáállás a pártpreferenciákban is megmutatkozik. A PS-Spolu szavazóinak még mintegy fele, Kotleba támogatóinak viszont alig 12%-a fogadná szívesen a védőoltást.