2020. október 15., 12:22

Szlovákia „trükközik” a koronavírus-áldozatok számáról, állítja az ismert szaktekintély

Az ismert orvos, Peter Visolajský, aki az első hullám idején tagja volt az állandó válságstábnak úgy véli, jóval több áldozatot szedett Szlovákiában a koronavírus, mint, amit a hivatalos statisztikák kimutatnak. Az áldozatok közé ugyanis nincsenek besorolva azok a koronavírus-pozitív betegek, akik nem közvetlenül a fertőzésbe halnak bele.

Fotó: TASR

Mindenkit, aki igazolt fertőzöttként, vagy fertőzött-gyanúsként hal meg, boncolnak. Speciális boncolásra van szükség, ezért sokasodnak a hullaházakban a boncolásra váló tetemek. Vegyi bizonyítékokat keresnek és mikroszkópos vizsgálatokat végeznek.

„Ezt nálunk nem úgy végzik, mint más országokban és a folyamat egy elhunyt esetében 14 napig is eltarthat. Ezzel a módszerrel sehol a világon nem végzik, csak mi csináljuk így” – figyelmeztet az orvos.

Hozzáteszi, hogy a napi statisztikák a halottak számáról tulajdonképpen a 14 nappal ezelőtt elhunytak számát tükrözik.

Miközben jelenleg körülbelül 80 további tetem vár boncolásra, hogy megállapítsák COVID-19-ben haltak-e meg vagy sem.

A gond az szerinte, hogy a 66 elismert koronavírus-áldozatnál jóval több is lehet.

Ha úgy számolnánk az áldozatokat, mint Csehországban, Ausztriában, Németországban vagy az Egyesült Államokban, akkor jóval magasabb halottszámunk lenne”

– mondta az elismert orvos.

A tüdőszövetből vett minta a mérvadó

Michal Palkovič patológus, aki a legtöbb koronavírus-fertőzöttet boncolta, viszont azt állítja, a szlovákiai adatok rendben vannak és ezzel a módszerrel értékes információkhoz jutunk a betegségről.

Jelenleg megkülönböztetjük azokat a betegeket, akik covidba haltak bele és akik coviddal haltak meg – ők a koronavírusra pozitívan teszteltek, akik más betegségben haltak meg. Másként, mint a tüdőszövetből vett mintából és annak kiértékeléséből, jelen pillanatban ezt nem lehet megállapítani. Ezért rendeljük el a boncolást minden esetben és ezért olyan nagyon pontosak az adataink”

– állítja.

Azt elismeri, hogy a halálozási statisztikákban nincsenek benne azok, akik más súlyos betegséggel is küzdöttek és ha nem kapták volna el a koronavírus-fertőzést, még élhetnének.

Ezeknek a betegeknek cukorbajuk, magas vérnyomásuk, súlyos szívbetegségük és más diagnózisuk volt.

A koronavírussal való megfertőződés pillanatában némelyiküknek szó szerint romba dől az immunrendszere és súlyosan roncsolódik a tüdőszövete. Az ilyen betegek a végén megfulladnak, mondta a patológus.

Megosztás
Címkék

Iratkozzon fel napi hírlevelünkre

A Facebook drasztikusan korlátozza híreink elérését. A hírlevelünkbe viszont nincs beleszólása, abból minden munkanapon értesülhet a nap 7 legfontosabb híréről.