Orvosok, nővérek, gyertek haza! Ezt kéri az egészségügyi tárca
A külföldön dolgozó egészségügyisek, orvosok, nővérek és kisegítő személyzet hazacsalogatásába kezdett az egészségügyi tárca. Bizonyára nem véletlenül éppen a készülő országos tesztelés előtt tette közzé a felhívást honlapján. Sok szakemberre lesz szükség.

A minisztérium azzal próbálja ideiglenes hazatérésre bírni a más országokban dolgozókat, hogy segítsenek az itthoni krízisállapot kezelésében, amit a járványhelyzet idézett elő.
Érhető ez az igyekezet abból a szempontból is, hogy sorra dőlnek ki a nagyobb kórházakban a nővérek és az orvosok, egyre többen fertőződnek meg koronavírussal, így lassacskán már nem lesz, aki elássa a rossz állapotban kórházban fekvő fertőzötteket, hogy a többi „sima” páciensről már ne is beszéljünk.
Szlovákia jelenlegi kormánya katasztrofális állapotú, kiéheztetett egészségügyet örökölt elődjétől, az előző, meg az előzőtől, de mondhatnánk úgy is, a rendszerváltozás óta nem sikerült kórházainkat, az egészségügyi ellátórendszert olyan szintre hozni, hogy egy ilyen nagyobb attak esetén meg tudjanak birkózni a helyzettel.
A legnagyobb teherbírású (ágyszámú) állami kórházaknak az isten pénze sem elég, már nem is számoljuk, hányszor engedték el tartozásaikat és adtak nekik mentő pénzcsomagokat.
Miközben a csalódott és maguknak szebb jövőt álmodó orvosok és nővérek nagy tömegben keresték és keresik a boldogulást a határokon túl.
Olyan időket élünk, amilyenben a szlovák egészségügy még nem volt. Elsőrendű célunk megóvni Szlovákia polgárainak életét. Kérem ezért a külföldön lévő szlovák egészségügyi dolgozókat, hogy jöjjenek vissza hazájukba, segítsenek gondoskodni a COVID-19-ben szenvedő betegekről. Az Önök segítsége most rendkívül szükséges, üzente a más országokban dolgozó orvosoknak és nővéreknek Marek Krajčí miniszter.
Elsősorban aneszteziológusokra, intenzív osztályon dolgozó orvosokra és nővérekre van szükség. A hazahívó felhívásban benne van az is, hogy a külföldön, az unióban szerzett szakképesítést gyorsított eljárásban fogadják el itthon.
Hogy hány orvos, nővér vagy éppen ápoló lelkiismerete fog megszólalni a segélykérésre, nem tudni. Mint ahogy azt sem, milyen bérezési feltételek közé érkeznének.