Mennyit keresnek a pedagógusok? Erre nem lehet büszke a kormány
Tegnap tiltakozó akciót tartottak a pedagógusok és iskolai dolgozók. Ezen nem is lehet csodálkozni, mert miközben az infláció az egekbe emeli az árakat, az ő fizetésükre valahogy nem jut pénz. Lássuk, mennyi pénzért dolgoznak azok, akik a jövő generációit nevelik!
A pedagógiai dolgozók közül legkevesebbet a pedagógus asszisztensek, az iskolai nevelők és óvónők keresnek.
Egy asszisztens bruttó jövedelme 927 euró körül mozog, a napközis nevelők és óvónők sem kapnak sokkal többet, bruttó 960 eurót.
Az alapiskolai tanítók átlagosan 1 122 eurót, a középiskolai tanárok 1 188 eurót keresnek.
A legtöbb pénzt ez egyetemi oktatók kapják munkájukért, átlagosan 1 288 eurót, a tudományos kutatók pedig 1 317 eurót.
Erről a Profesia portál adatelemzője, Dominika Macháčová számolt be.
Nem titok, hogy a legkevesebbet az iskolákban dolgozó nem pedagógus alkalmazottak keresik.
A pedellusok átlagkeresete csupán 750 euró, a konyhafőnöküké 904 euró.
Ezt az összeget még némileg feltornázhatják a személyi pótlékok.
Az Edujobs.sk portálon az utóbbi évben több mint háromezer szabad állást hirdettek pedagógusok számára. Főleg felső tagozatos oktatókra van szükség. A középiskolák 950 tanárt kerestek.
A legnagyobb kereslet még mindig az angoltanárok iránt van. De kevés a matematikatanár, a fizikatanár és a tornatanár is.
A legtöbb munkaerőt Pozsony megyében keresik. Ott jelenleg 855 szabad munkahelyet kínálnak. Trencsén megyében 118, Nagyszombat megyében pedig 166 pedagógusra volna szükség.
A legnagyobb érdeklődés a szabad munkahelyek iránt Kassa megyében van. Ott egy szabad munkahelyre 12 érdeklődő esik.